• avatar'ın türkiye versiyonunda oynayacak sanırsam. kendisi az önce setteyken:

"bu rol için kalbimden bir ses yapabilirsin dedi" dedi.
  • şubat ayı içerisinde vizyona girecek "hititya madalyon'un sırrı" isimli sinema filminde yer alan küçük, sevimli zat.
  • sevimsizlik abidesi. mikrofonu görünce saçmalamada sınır tanımıyor velet.
  • hayatımda gördüğüm en itici çocuk olabilir. zopa yemediği belli... sürekli konuşuyor ve kendini övüyor.
  • televizyonda ilk göründüğü zamanlardaki sevimliliğinden eser kalmayan çocuk. hele bugün bir magazinde röportajını gösterdiler; ben çok yetenekliyim, kimse beni geçemez gibi itici laflar söyledi. belli ki fazla şımartılmış ama bu özgüven büyüyerek giderse bir yerde patlar. ailesinin bilinçlenmesi ve acilen bu çocuğun hallerine el atması gerek.
  • adını bile gördüğüm anda sinirlerimin bozulmasına neden olan insan evladı. zaten büyümüş de küçülmüş çocukların genelinde bir iticilik var, bunda kat be kat artmış durumda. tipik sakin bir çocuk haline gelene kadar ekranlarda görünmesin mümkünse. insan kazara denk geliyor sonra.
  • el kadar sabi. maalesef popüler kültür değirmeninde geleceği kararacak bir çocuk. sırtından para kazanma sevdası bir çocuğun hayatını karartıyor, ailesi engel olmalı ama pek oralı değiller gibi. 2-3 sene sonra fiziksel gelişimle beraber adı bile hatırlanmayacak ve asıl yıkım o zaman başlayacak.

onun yaşındayken düğünde bayramda iki kişi ilgilense götü kalkar bir çocuğun. bu çocuğa ülkenin ortalama izleyicisi hayran ve doğal olarak çocuğun aklı havada. o yaşta yolda yürürken onlarca sizinle fotoğraf çektirmek istese, televizyonlar röportaj peşinde koşsa vs. siz ne hissederdiniz? belki de daha beteri olurdunuz. ne yapacak çocuk, küresel ısınmaya ve kürk yapılmak için derisi yüzülen hayvanlara dikkat çekecek değil. altı üstü ufacık çocuk.

kazandığı para ailesine şu an tatlı gelebilir ancak duruma el atmazlarsa çocukları elden gidecek.
  • yeni sezonda muhteşem yüzyıl dizisinde şehzade mustafa ile rümeysa hatun'un oğlu mehmet'i canlandıracak olan küçük oyuncu.
  • çocuk oyuncu.

şahsen benim bu kadar küçük çocuğum olsa televizyonda dizilerde falan oynamasına izin vermem. zaten çocuğa sorulmuyordur heralde bu projede yer almak ister misin diye. annesi babası kolundan tutup götürüyordur. zaten artık büyük ihtimal senaryo geliyordur ve anası babası karar veriyordur. karar vere vere de küçük ağada oynamasına karar vermişler. o ayrı bir mevzu. dizi facia gibi bir şey. bu ayrı bir entrinin konusu.

çocuğum kendi hayatı hakkında karar verme yaşına geldiğinde isterse dizide oynasın tabi. ama benim küçük bir çocuğu kolundan tutup dizilerde oynatmaya hakkım olduğunu düşünmüyorum. bunun da bi çocuk istismarı olduğunu düşünüyorum şahsen. bu onun tercihi olamaz zaten. o yaşta değil henüz. zaten tehlikeli bir şey böyle ufak yaşta bir çocuk için bu kadar göz önünde bulunmak, tanınmak. bir de öyle bir geçer zaman ki gibi gerilimin kavgaların had safhada olduğu bir dizide küçücük bir çocuk oynatmak abesle iştigal.

yani demem o ki inşallah bu çocuk en az yarayı alarak büyür. çocuğu dizilerde oynatmak yerine spora, müziğe yönlendirmek çok çok daha isabetli seçimler olacaktır. pedagog falan değilim nacizane fikrim.
  • gelmiş geçmiş en sevimsiz çocuk oyunculardan biri. azalarak bitmeli.
hesabın var mı? giriş yap