• bu çocuktan birileri (sinyor dahil) çok fena paralar kazandılar.

dortmund bile kadrosunda tutmama konusunda net bir karar aldıysa

çok fena paralar çok fena işler dönmüş serhat.
  • az önce biten ve 2-1 celtanin mağlubiyetiyle sonuçlanan maçta 69.dakikada sahaya girmiş ve taş gibi top oynamıştır.

şöyle bakıyorum da gerçekten messivari 3 hareketi vardı. hele bir bacak arası vardı ki tam cizgide, rakip çalımı yer yemez emre'nin ayağına dalıp yere indirdi. böyle bir adamı dortmund neden sallamadi neden gönderdi hâlâ meraklardayim. herife futbolu bilmiyor falan dediler ya, en çok hangi akla hizmet bu kanıya vardilar ona aklım ermiyor. 19 yaşında çocuk cayir çayır diziyor karşındakini. bilmeyen adam bu kadar şovu nasıl yapacak?

bu arada çalım demisken ozan tufanin hırvatistan macinda rakibine denediği ütopik çalıma deginmeden bu entryi bitiremem.

(bkz: kamyonla otobanda makas atmak)
  • son topta sıradan vasat bir oyuncudur. ispanya'daki maçlarına baktım, son harekete kadar harika, sonrası top kaybı. yerinde olsam, isabetli pas, orta, şut için günde ekstradan 2 saat çalışırım.
  • getafe ile oynana maçta yine sıfır zeka ile oymaya devam eden oyuncu, lan bir pas ver yok, tamam hızlı cevik çabuk ama sürekli 2-3 oyuncu arasına dalmaya çalışmalar nedir, yok adamı geçiyor bu kezde topu çok açıp kaybediyor, müsait pozisyonda kimseye pas vermiyor ya çalım ya şut deniyor, pas verilmeyecek yerde pas atıyor, birde el kol yapıp arkadaşlarına trip atıyor, bu şekilde devam ederse hayal kırıklığından başka bir şey değil, kerim frei bundan kaç gömlek daha üstün, ama onunda gittiği takımlarda oynatılmama problemi var
  • tekniği cidden çok yüksek ama taktik ve oyun bilgisi çok düşük zamanlaması ise 0.
    sanki alt yapıyı danimarka'da değil de yozgat'da almış.

eğer topu ne kadar ayağında tutacağını pası ne zaman nereye vereceğini kısa zamanda öğrenemez ise bu çocuk tarih olur.
    ha gelir super lig'de oynar tabi ama dünya yıldızı olma ihtimali sıfırlanır.

umarım çözer.
    bu eleştiriler de iyi niyetli yapılmıştır.
    edit.uyarı üzerine hollanda danimarka olarak düzeltilmiştir. teşekkürler uckac
  • top alıp hızlıca koşabiliyor, fazlası yok şu anda.
  • halı saha topçusundan öte olamayacak futbolcu.

1-2 seneye celta vigodan türkiyede fenere vs gelir orada da yapamaz orta sınıf bir takıma gider (gençlerbirliği vs) sonra da serdar özkan gibi anadolu takımlarını geze geze futbol hayatını bitirir.
  • kendisini izliyorum bir süredir. kötü bir futbolcu. bakın vasat demiyorum, doğrudan kötü diyorum.

hızlı olmasına rağmen kalas gibi bilekleri olduğundan çalım atamıyor. tek bir özelliği var, topu ileri atıp adamın yanından koşarak geçmek. tek özelliği bu bakın.

ne topa ilk dokunuşu, ne top kontrolü. zaten pas vermeyerek atağı öldürüyor, inanılmaz bencil oynuyor. verdiği paslar da çok başarısız.

futbolculuk bu değil maalesef. şu aşamada oyuna sonradan alınıp (dk. 70 civarı) yorulmuş defansların yanından geçecek, onları iyice hırpalayacak bir adam. daha fazlası da zor.

en kötüsü, mental olarak çok çok kötü. yani biraz oyun okuyabilse belki vasat bir oyuncu olabilir. ama şu haliyle kötü bir futbolcu. yaşı genç, daha gelişebilir ama bir yıldız falan olamaz. vasat bir topçu olur en fazla.

çünkü kumaş yok.
  • idmanlarda çalım atması yasaklanarak sadece saha görüşü ve pas verme becerilerini geliştirmesi sağlanmalı bu çocuğun. hatta bu konularda ekstra idmanlar yaptırılmalı ve gerekirse idmanlarda ön libero pozisyonunda falan oynatılmalı. bu seviyelere gelmiş profesyonel bir futbolcu nasıl futbolun sadece tek bir yönüne odaklanabilir, akıl alır gibi değil.

bu kafayla devam ederse kulübünde kadro dışı bırakılmasını geçtim, milli maçlardan birisinde soyunma odası ağalarından dayak yediği haberini alırsak şaşırmamamız gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap