• beklediğim kadar karışmamış başlık. he bence listede ''ne bu şimdi?'' denilecek örnekler ve öneriler olsa da başlığı açan kişinin kesinlikle kaliteli diziden anladığını söyleyebilirim.

bir de şunu eklemesem olmaz, türk seyircisi kadar köylü ve cahil tv-sinema seyircisi az bulunur. breaking bad çok kaliteli bir dizi olsa da izleyici kitlesinin kalitesi öyle boktan ki bir sürü olayların döndüğü diziyi orospu skyler diye özetleyebilecek sığlıktalar. breaking bad bitti şimdi amerikan politikalarına heves edip house of cards'ı izliyorlar, aynı tayfa orospu claire diyor şimdi de. olm 3 sezon boyunca bu olayların altyapısı hazırlandı lan, kadının teki sadece first lady olmayı kabullenemedi diye birden orospu mu oldu? game of thrones ve orospu cersei - ccc khalesi ccc tayfası apayrı bir kafada. lan bu karakterlerin hepsi inanılmaz incelikle yazılmış, geçmişlerinde belli bir travmaya sahip insanlar. yeşilçam geçmişimizden o kadar çok etkilenmişiz ki karakterleri sadece siyah veya beyaz olarak ayırıyoruz, bizim için karakterlerde gri tonları yok. narcos'ta bile aynısı oldu adamlar pablo escobar gibi milyonlarca insanın hayatını mahvetmiş azılı bir suçluya paso reis dedi yahu. güce tapmayı bir dizide bile gösterdik. 500 tane dizi entrysinin 486'sı orospu skyler konulu olur mu? dikkat ettiğiniz başka hiçbir şey olmadı mı koskoca dizide? abd'de yayınlanan bir diziyi sevdiği için kendisini aşırı kaliteli ve zeki zanneden; sevdiği diziye kötü yorum gelince aniden paçoza bağlayan ağzından salyalar saça saça küfreden kişileri saymadım bile. gerizekalı fanatizmimiz kültür-sanat konularında bile asla değişmiyor. ekşi sözlük bu konuda internetin lağımı bence.

popülerleri bir kenara ayırırsak the wire, sopranos ve boardwalk empire dizilerini izleyen adama her türlü saygı duyarım. bunlar da abd'de kült olmuş diziler ama yüzeysel ve cahil seyirciler hala keşfetmedi şükür. uzun zamandır bu konuda nefret kusmayı istiyordum bu başlığa kısmet oldu.
  • tamamiye kişisel görüşler çerçevesinde belirlenmiş dizilerdir. bazı yapımların üzerine gereksiz gidilmiş bence. ha ben bu şekil giyinirim, bu bayan şu şekil giyinir, şu şekil giyinir lakin ki öyle değildir. saygılar.
  • leyla ile mecnun diyerek nefretleri üzerime çekmeyi göze almaktayım. kesinlikle overrated tanımının karşılığıdır. komik desen değil, dram desen değil. ne bu şimdi?
  • (bkz: friends) diyebilirdim ama çoğu bölümünü izlemediğim için diyemem, bir de çekildiği döneme bağlı... şimdi arada rast geliyorum, hiç komik gelmiyor.

(bkz: house of cards) diyeceğim, ilk üç sezonunu izledim. dünyadaki tek şey cinsellik, insanlar cinselliği elde etmek için siyaset ve iş yapıyorlar gibi bir hava var, dramatik bir dizi de değil. esas karakterinin söylemleri de hiç öyle "aman nasıl laf söyledi" hissi vermedi.
  • (bkz: stranger things)
    (bkz: la casa de papel)

-abi bi tane kız var
    -eee?
    -kızın özel güçleri var.
    -eee oğlum izledik biz bunu.
    -evet abi ama bu kı-
    -hatta adı da carrieidi
    -abi ama netfl-
    -ya oğlum yürü git şuradan.

-abi banka soyuyorlar.
    -ya oğlum siktir git şuradan. 1960 'lı yıllarda mıyız anasını satayım!

evet iki arkadaşı böyle kaybettim. oğlum çok klişe bunlar ama, ben ne yapayım? zevk almıyorum arkadaş!
  • "popüler dizilere nasıl bok attım"
    (bkz: enteresan adamsın garavel usta)
  • listenin başında muhakkak (bkz: game of thrones) olmalı.
    güncel olarak takip ediyorum, severek de izliyorum ama dizi bittikten 5 yıl sonra açıp izler miyim, izlemem.
  • la casa de papel diyerek aranıza katılıyorum dostlar.
hesabın var mı? giriş yap