• fena oldu.
  • net değil brüt 22 bin lira olması durumu. onun neti olsa olsa 17 bin olur. kemal kılıçdaroğlu net olarak asgari ücretin 2,5 katı olacağını söyledi. aradaki farkı siz hesaplayın artık.
    ayrıca niye seçimden sonra? sen iktidarsın. istesen şimdi anında yaparsın, seni tutan ne?

not: devlet memuruyum. değil 22 bin tl, ev araba yat kat verse yine oy vermem ve benim gibi milyon tane memur var.
  • kılıçdaroğlu'nun memura vaadinden daha geride olan vaattir.

kılıçdaroğlu, en düşük memura net 2,5 asgarî ücret tutarında maaş vereceklerini söyledi. şu anda asgarî ücret 8500 lira. temmuzda 10 bin lira olsa en düşük memur maaşı 25 olacak..

bir de erdoğan, kamu işçisinin maaşı ile esitleyecegini söyledi. işçi maaşı 22 bin lira ama yol, yemek, tediye , ikramiye ile birlikte ayda 28-30 bin liraya geliyor. evet ilkokul mezunu vasıfsız işçi maasi bu..
  • şu saatten sonra işi bilen kimsenin yememesi gereken vaat. isterseniz maaşa %200 zam yapın. alım gücünüz bu trendlerle yine yükselmeyecek.

doğru siyaset politikası izleyen ekibin, enflasyonla mücadele sözü verip alım gücünü artırması gerekir.

bu vaat uzun vadeli değil sadece günü kurtarır, yersen.
  • demek ki kılıçdaroğlunun vaadi gerçekleşebilir bişeymiş erdoganda verebiliyor madem verebiliyordu şimdiye kadar neden vermedi her konuda sorulması gereken soru bu olmali
  • anketleri görünce her tuşa basmaya başladılar
  • erdoğan’ın artık seçimi garantilediğini hatta fark atacağını gösterir

%55 diyorum
  • akpye küsen seçmenin oyunu mhpye vermesi gibi kısır bi döngü içinde ilerleyen iktidar muhalefet vaat yarışları… son gün akşam her evin önüne bir havuz yaptıracağım vaadiyle bitmesini bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap