• “benden tır şoförü olur mu:)” dedi, bir foto attı. açtım baktım, ohaa!.. ilik gibi hatun.. sonra ona dedim ki;

- senden rönesans tablosu olur! otur evinde, çıkma bir yere..
  • "bahar gelmiş istanbul gibisin" dedim, utandı.

annesinin o an duyabileceğini düşünmedim ama iltifat ettiğim hanımefendinin annesi de geri kalanını tamamladı; "erguvanlar açmış istanbul'da"

bazı kadınlar şanslı doğuyor. umarım değerini bilir.
  • "benim zarafetime ve şıklığıma yaklaşmışsınız" dedim.
    "teşekkürler" dedi.

kendimi herkesten çok severim.
  • oha , fotoğraflarını kim çektiyse git döv onu, gerçeğini tam yansıtamamış :)
  • durakta bir kadın gördüm. 3 yaşlarında bir erkek çocuk vardı yanında. otobüs beklerken az da muhabbetimiz oldu. babaanne diye seslendi bir ara çocuk. aa annesi sanmıştım sizi dedim. kadın bi mutlu oldu bi mutlu oldu. son zamanlarda aldığım en güzel iltifat dedi. sonra işte iade-i iltifatta bulundu. *. sen de hiç iki çocuk annesi gibi durmuyorsun maşallah, çocuklar yanında olmasa inan bekar zannederdim dedi. mutluluktan havalara uçtu resmen.

körler sağırlar birbirini ağırladı işte.
  • sen varken başkalarından konuşmam ben
  • haddeden geçmiş nezâket yâl ü bâl olmuş sana
    mey süzülmüş şîşeden ruhsar-ı âl olmuş sana

nedim

şirler pençe-i kahrımda olurken lerzân.
    beni bir gözleri âhûya zebûn etti felek.

yavuz sultan selim

başlıkta yapılan iltifatlar biraz az(!) olmuş, bu beyitleri de kullanalım.
  • güzelliğiniz karadeniz olsa ben istanbul boğazı olurum hanımefendi akdeniz sizsiz yapamaz diye
  • bugün işlerimi bitirip öğretmenler odasına gittim. dersi boş olan öğretmen arkadaş oturuyordu. sohbet muhabbet ederken nobetci öğrenciye oğlum hocana çay getir dedim.

çocuk çayları kapıp geldi ve hocam şeker ister misiniz diye sordu. ben de oğlum hocan zaten çok tatlı şekere ihtiyacı mi var dedim. öğretmen arkadaş hem kızardı hem de çok mutlu oldu. tabii öğrencinin ooo diye odayı inletmesi de iltifata ayrı bir karizma kattı.
  • - nasıl abi, güzel sürüyor muyum arabayı?
    - evet. tekniğin iyi ama geliştirmen lazım.
hesabın var mı? giriş yap