• s sport'ta kendisi yüzünden yayınlanmayan new york knicks maçları, londra'da yapılacak nba maçlarına gitmeme kararı aldığı için yayınlanmıştır.
  • türk hükümeti eski hatalarından hiç ders almadığını yine gösteriyor.

zamanında, geceyarısı ekspresi filmi vizyona girdiğinde, bizimkiler filmin gösterimini yasaklatmaya çalışarak istemeden reklamını yapmış, filmden haberi olmayan yabancıların bile, acaba niye bu yaygarayı koparttılar, gidip bir görelim diyerek sinema salonlarına akın etmesine neden olmuşlardı. batılı ülkelerin yasalarını bilen herhangi bir dışişleri mensubu, sırf biz yalan olduğunu düşünüyoruz diye hiç bir mahkemenin o filmi yasaklatmayacağını görebilirdi. ama iki adım ötesini göremeyen hükümet sırf yapmış olmak için bu işgüzarlığı yapıp, boktan ve ırkçı bir filmi meşhur etti.

bugün de hükümet aynı hataları yapıyor. normalde politika konuşmak istese karşısındaki kamera ekibinin sırtlarını dönüp gideceği bir durumdayken, kendisinin iadesini isteyerek, enes kenter’e fetö ve anti-türkiye propagandası yapacağı platformu kendi elleriyle veriyor. hükümet şu en basit mantık denklemini bile kuramıyor. sen daha darbe organize ettiğini düşündüğün organizasyonun başını bile iade ettiremiyorken, darbe olurken abd’de basketbolunu oynayan adamı hiç iade ettirtmezsin. fetö çıkıp darbeyi ben organize ettim dese iki güne paketleyip iade ederler. ancak enes de bunun üzerine, ben de fetö’yü sonuna kadar destekliyorum diye kameralara bağırsa yine de hiç bir amerikan mahkemesi enes’e dokunmaz. nedeni de suçun kişiselliği. suçu ve suçluyu övmek gibi bir garabetin adamların kanun kitaplarında olmaması. biz de, hiç bir sonuç çıkmayacağını bile bile enes dangalağının söylediği şeylerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaya devam edelim.
  • şu an cnn international'da haberi geciyor 5 dakikadır.

cumhurbaskanı recep tayyip erdoğan'ın kendisini hedef göstermesinden dolayı canından endişe ettiği için takımının londra'daki maçlarına katılmamayı ve abd'de kalmayı seçmiş. sorumlu kißi de anlayışla karşıladığını açıklıyor.
  • enes kanteri bir sporcu olarak kendi ülkesinde olan bitenlerle ilgili yorum yaptığında siyasete bulaşmış olmakla itham edenler ona haksızlık yapıyorlar. sporcu, bilim insanı veya herhangi bir konuda ihtisas sahibi olmak, bir düşünceye, hayat görüşüne sahip olmaya ve bunu dile getirmeye engel değil. hükümet politikalarını eleştirmesini sporcu kişiliğiyle bağdaştırmayan pek çok yorum dikkatimi çekti. (bkz: ilhan tanır) ve bu da lakırtısı

öncelikle bu tarz yorum yapanlar bilmeliler ki bu ayıp kendilerinin... ülkenin gazeteleri ve gazetecileri korkudan sus pus olmuş, ülkedeki insan hakları ihlalerine sessiz ve âmâ kalıyorken bir sporcunun kalkıp bu mevzulara girmesi tüm ülkenin ayıbı.

enes'i desteklediği insanlardan dolayı hain ve terörist ilan edenler ya çomar, ya süper gerizekalı yada her ikisi...
  • bu şerefsizin fotoşoplu anıtkabir paylaşımı çok ağrıma gitmişti. nasıl midemi bulandırdıklarını kelimelerle ifade edemiyorum. allah resmen yüzlerinden nuru almış bunların. kılıktan kılığa girmekte yüksek lisans yapmışlar. ahlak yok, utanma yok, insaf yok. al bu pezevengi vur barış özcan'a. hiçbir farkları yok.

ek: merak etme sana da değineceğim.
  • valla muzmin bir muhalif olarak kendisinden tiksiniyorum. kendisiyle ayni ulkede ve ayni zaman diliminde yasiyorum. ana haber bultenlerine cikip "turk devletinin eli kolu uzun, beni katledebilirler" seklindeki aciklamalarini deli sacmasi buluyorum. devaminda gelen fetullah ovgusu, "her 2-3 haftada bir ziyaret ederim, trafik cezasi bile olmayan tertemiz bir insan, darbe girisimi gecesi beraberdik, sucsuz gunahsiz bir onder" seklindeki aciklamalarindan kusasim geliyor. cahil bir din tuccarinin tasaklarini yalayan insanin yaptigi ise de saygi duyamiyorum. insan haklari aktivisti falan diyen ve takdir eden sozde solculara da kafa atasim geliyor. yok efendim diktatore karsi sesini yukseltiyormus da bilmemneymis. siktirin gidin balik hafizalilar! ne yapmis bu kisiliksiz cocuk bugune kadar? issiz kalan baris akademisyenlerinden mi bahsetmis? intihar eden doktordan mi? simit satan ogretmenden mi? benim sesim asla olamaz. agziyla kus tutsa desteklemem.
    kendini de bir halt saniyor, artik nasil bir gaza getiriliyorsa. takim arkadaslari da "degiyor mu bunca yaptigina" seklinde yorumluyormis olayi. degermis efendim, nba oyuncusu olarak, bulundugu platformu sesini ve haksizliklari duyurmak icin kullanmaya devam edecekmis. sanirsin super kahraman. oysa bildigin kagittan kaplan. en guvenli ortamda, guvenligin hat safhasinin kanatlari altinda konusup duruyor. bilmeyenler yer. akilli insan kandiramaz.
    hido bir yerin palyacosu, bu da baska bir yerin iste. ayni poziyonda atisip dursunlar. aldananlar dinlesin.
  • kafasi calismadigi icin henuz 26 yasinda, kariyerinin en verimli zamaninda oynatilmamaya basladi.. ee sen oynayip gozonunde olmazsan, senin agababalarinin isine yaramazsin, en sonunda tekmeyi basarlar.. kontratin da bitecegi icin "ya oynatin ya gonderin" diye got korkun basladi tabi.. en kotu russell abine haber salarsin, o sana bi minimum kontrat ayarlar belki..
  • hayatta tam olarak ait olacağı bir yer bulamadığı için her gittiği takımı inanılmaz benimsiyor gösteriyor kendini medya karşısında. bu okc'de oynarken de böyleydi. orada da takımı en çok sahiplenen, damarımı kessen okc nehri akar tarzı takılırdı. bi anda nyk'a takaslanınca çok daha büyük bir markette hayatta kalması gerekti. nyk taraftarı sever enes gibi oyuncuları. nyk'ta da bu sefer kanımı akıtsanız msg akar tarzı takılmakta ve nyk'un medya gücünü kullanarak piyasada tutunmaya çalışmakta. sürekli daha 2 gün önce gittiği takıma bile bu kadar aidiyet duymaya ve bunu sürekli göstermeye çalışması sanki hayatında hiç bir düzeni olmayan ve ait olacağı bir yer arayan insan profili çiziyor. kendi ülkesinden ve hatta ailesinden bile aforoz edilmiş bir insan olarak kendine bir yer arıyor gibi. o şarlatan hocası bile salmış belkide bunu.

basketboluna bakarsak ise şu anda ki nba düzeninde kendisine çokta yer yok. özellikle savunma zaafları ile hücumdaki veriminin bir anlamı kalmıyor. artık takımlar pota altından hücum etmiyorlar ve enes'in tek gerçekten elit seviyede yapabildiği şey pota altı hücumu. bu yüzden nyk gibi bir takımda bile heyecan verici oyuncu olarak tutunamıyor. zaten sezon sonuna doğru beklendiği gibi porzingis dönerse hiç hiç işi kalmayacak sahada. tahminimce bir takas ile kendisinden kurtulacaktır nyk.
  • haline gevrek gevrek güldüğüm part-time terörist.
  • yıllar önce methiyeler dizip, öve öve bitiremeyen yavşakların varlığını kanıtlayan şahıs. cemaat denen bok çukuru ile belli bir kesim kanka iken iyiydi ama şimdi kötü öyle mi?

iki gün sonra barış ortamı oluşursa “ enes abi biz ne ibne insanlarmışız affet bizi “ dersiniz haysiyetsizler. (bkz: mckenzie)
hesabın var mı? giriş yap