• başlıklarını engelle butonunun en azından şu an için bir işe yaramaması durumudur. çoğu uygulama ilk başlarda tam anlamıyla çalışmayıp zaman içinde yapılan düzenlemelerle istenilen verimi vermektedir. eğer başlık ilk yazıldığında sol framede gözükmeyip başka yazarlar bu başlığa yazdıkça gözükür olacaksa, bu, çoğu yazarın beklediği bir çözüm değildir. bunca zaman boyunca sözlükte görülen şudur; trolller ne kadar anlatılırsa anlatılsın provokatif başlıklar açmaya devam etmekte, bu başlıklara sinir olanlara da ne kadar anlatılırsa anlatılsın bu yazarların başlıkları altına entry girmeye devam etmektedir.
  • ekşi sözlük'ün acilen profesyonel bir yazılım danışmanlığı alması gerektiğini gösteren rezalettir.

binlerce kişi başlıklarda yazıp çiziyor, düşünce özgürlüğü temalı sosyal tespitler falan yapıyor bu özellikle ilgili, ne yuvalar yıkılıyor, ne dostluklar kuruluyor, troller başlıklarda ağlaşıyor...

ama bu özellik çalışmıyor lan. rezalet resmen lan. insan prod'a çıkmadan önce bir test eder.
  • maalesef benim hesabımda gerçekleşen olaydır. bu özellik geldiğinden itibaren hem engellediğim hem de başlıklarını da engelleye tıkladığım halde ''bugün'' sekmesinde bu başlıkları görüyorum. başlığa ilk yazan kişiyi de göremediğim için yapılma amacının tam tersi bir etki oluyor.

''popüler'' sekmesinde ise sorun yok.
  • (bkz: #64147189)
  • başlığı açan aktroll başlığıyla birlikte engellense bile eğer o aktroll entry'sini silerse başlık görünür oluyor.

yani başlık engelleme işlevi, ilk entry'yi yazan yazarı referans aldığından uyanık aktroller başlık açıp açıp ilk entry'lerini silerek tekrar sol frame'i kirletmeye çalışabilirler. dilerim kodlamada gereken düzenlemeler hemen yapılır...
  • (bkz: don't feed the troll) ilkesi hiç bu kadar önemli olmamıştı
  • internet tarayıcısını kapatıp açıldığında gerçekleşmeyen durum. gündemdeki bir kaç başlıkta denedim ve çalıştığını söyleyebilirim. ama yine de hala o trollerin başlıklarına baya entry girildiğini görüyorum. yapmayın arkadaşlar beselemeyin şu trolleri. başlıklarının hala göründüğüne inanıp yaptıkları trollüklere devam edicekler.
  • (bkz: #64127502)
  • bir nevi rezalettir. hani açılmıştı bu özellik? engelli listemdeki 250 kişinin profillerine tek tek girip "başlıklarını engelle" dedim, hepsi engelli, ama profilinde başlıklarını engellediğimi görmeme rağmen siksiti diye birinin başlığını sol frame'de görüyorum.

madem troll başlıklarını görmemiz engellenmiyor, niye açıldı abi o zaman bu özellik?
  • halen devam eden durum. yok mu bunun çözümü? kepazelikten başka bir şey değil.
hesabın var mı? giriş yap