şükela:  tümü | bugün
  • telefonda dolandırıcılığın geldiği son nokta.

geçen hafta engelliler derneğinden 50 tl'lik bilet alarak yardımcı olmam için arandım. tekliflerini kabul ettim, bileti getirmeleri için adresimi verdim. sonrasında bir başka numaradan benzer bir istekle aranınca bir uyanma yaşadım. bulunduğum yerdeki engelliler derneğini arayarak bilet satanların dolandırıcı olduğunu öğrendim.

şimdi odunu ısladım dolandırıcının bilet parasını alması için gelmesini bekliyorum.
  • gecen hafta cuma gunu ben de bu sekilde arandim ama musait degildim ve daha sonra aramalarini istedim. daha arayan, soran yok. gitmeyecegim halde 2 bilet alacaktim fakat su an sikimin basini alirsiniz diyecegim.

(bkz: sozluk bana para kazandirdi)
  • geçen hafta beni aradılar ve ben yardımı kendim engelliler derneğine vereceğimi söylediğimde gerek olmadığını söyleyip telefonu kapattılar. aradan bir saat geçtikten sonra aynı numara tekrar aradı. işlerini iyi yapmayan dolandırıcılar.
  • sürekli numara değiştirerek arayan orospu çocukları tarafından yapılıyor. yaklaşık bir yıldır düzenli olarak arıyorlar. hakaret etmeme rağmen gene arıyorlar. allah belanızı versin diyorum gene arıyorlar. küfür ettim, bildiğiniz küfür ettim gene arıyorlar. aranmaktan kurtulmak mümkün değil belli oldu. son bulduğum çare az önce aradıklarında ben amerikadayım ve şu anda size çok pis fatura giriyor haberiniz olsun iki sene daha da burdayım dedim. anında kapattı. önümüzdeki maçlara bakacağız.
  • ben de 50 liralık bilet almıştım bunlardan. bir ay sonra komşu teyze havasıyla konuşan bir kadın arayıp "kimse bilet almıyor, ne olur yine alın" diye aradı. tacizlerin sonu gelmedi. tonlarca numarasını blokladim. bu ay yine başladılar.
  • vay şerefsizler vay.. 3 kere almışlığım var.. 50 tl idi bilet de..

keşke gitmeye yeltenseymişim ilkinde.. tiyatro miyatro olmadığını görünce uyanırmışım..
  • benim de defalarca kurbanı olduğum dolandırıcılık. telefondaki kadınların dillerinden "inşaallah, maşaallah"ı düşürmemelerinden anlamalıydım. oysa biletlerin üzerlerinde bandrol vardı ne de güzel gitmesem de inanmış vicdanımı rahatlatıyordum kendimce.
  • chuck norris kafasında işleyen kişilerce yapılan dolandırıcılık.

sizi buluyorlar. kurtulamıyorsunuz. engelli listemde kaç tane numaraları var, hala yeni numaralardan arıyorlar.

bok.
  • valla bende aldım bilet ve gitmedimde...