• english with me english with me english you and mee..diye bir $arkisi da mevcuttu sanirim.zaman zaman gelir aklima.. yer edinmi$ beynimde.
  • yanlış hatırlamıyorsam açılışı;

hello i'm robby [robot sesleri ile]
    hello i'm barbara
    hello i'm massimo

şeklindeydi.

günaydın şarkısı vardı kısa birşey;

good morning good morning good morning mr. black [good morning!]
    good morning good morning good morning mrs. white [good morning!]
    good morning good morning
    good morning good morning
    good morning good morning good morning to you!

bir de iyi geceler şarkısı vardı her kasetin sonunda yine;

good night, sleep tight, wake up, when it's light... x 4

...

çok acayipmiş lan.
  • haftalık dergi olarak yanılmıyorsam (bkz: robby ile ingilizce) adıyla çıkmaktaydı (ya da ben mi uyduruyordum ne). yıllardır zihnimin bir köşesine yer etmiş şu eğitici şarkıyı hiç unutmam:

i am a boy with a noisy toy
    you are a girl with a curl
    he is a man with a frying pan
    and she is a clown, upside down

it is a book about how to cook
    we are cats chasing rats
    you are crows with long black tails
    and they are fishes... in dishes
  • (bkz: robby)
  • bana ingiliz alfabesinin telaffuzunu melodik bir biçimde öğreten ve zamanında gazetelerin verdiği şeylerin arasında en hoş, biriktirilen kupona değer eğitim setiydi. renkli baskısı, 10küsur kaseti... bir kaç bölüm ciddi ciddi çalışmıştım, tabi sonra kuzenim allem edip kallem edip hacılamıştı.*
  • eski gunlerime beni geri donduren set.
    cocuklugum bu kitabin ellerinde olabilir. ejderhali bir bolumu vardi. o kisimdaki adamin gizemli gizemli konusmasi hosuma giderdi bin defa dinlerdim belki de. ah birde robot vardi, ne dedigini anlayamadigim ama cok sevdigim.
    ve tabii ki bir klasik olarak "english with me english with me english you and me"
  • halen şu adresten set olarak temin edilebilir.

edit: tükenmiş görünüyor.
  • ingilizce ile ilk tanismama araci olan egitim seti. massimo, barbara'nin yaninda robby adli robot vardi. baslarina gelen her macerada tabi ingilizce ogrenmeye calisiyordunuz. en son cd'li versiyonundan once boyut yayin grubu bunu kasetli olarak aylik gazete bayilerinde satisa sundular. kasetler sonra aylik klasor seklinde bir seti olustururdu.
  • melodisi bile aklımda olan set. maximo muydu massimo muydu öyle de bir karakter vardı. bana faydası olan setlerden bir diğeridir.
  • 93 yılındaki bir dergiden:
    robby
hesabın var mı? giriş yap