şükela:  tümü | bugün
 • "dominique appia diye bi abinin tablosu.. işin aslı yüksek cozunurluğe sahip bir versyonunu arıyorum" şeklinde ukteci notu girilen ukte.

  ukteci muradına http://i149.photobucket.com/…estrousdelamemoire.jpg linkine tıklayarak erebilir...
  edit: eski link ölmüş, elimizde en büyük bu kalmıştır.
 • dominique appia adlı ablanın tablosu olsa gerek. yap-boz'ları da pek makbuldür bunun.
 • http://www.bellux.it/img/appia.jpg
  ortaköy beşiktaş'ta 20-30 milyona dev boyutu elde edilebilecek olan tablodur.
 • türkçe meali hafızanın boşluklarında anlamına gelen appia tablosu**.
 • çoğu zaman yaptığımın aksine, önünde durup dakikalarca izlediğim tablo. hatta, görüldüğü üzere tuttum ressamın ve resmin ismini aldım ve gelip sözlükte aradım kimdir, nedir diye -bunu da ilk defa yapıyorum.
 • salonumu süsleyen güzel tablo. bir ara kolları yıpranmış kadife ceketten sonra her entelin evinde bulunması gerekenler arasında idi. her baktığımda, başka bir detay buluyorum resimde. bazen içimi sıkıyor, bazen mutlu oluyorum. hep resimdeki gemide yitip gitmeyi düşünüyorum. nedense uçan balon hiç aklıma düşmüyor. hayallerim çok mu sığ?
 • tabloyla ilgili götümden uydurduğum düşüncelere göre, düşünce suçunu çok iyi tasvir etmektedir. ayrıca yine yakın bir zamanda, biraz alkollüyken, tablonun postmodern insanın içinde bulunduğu sancılara da değindiğini keşfettim. ama tabi tablo derinlemesine incelendiğinde, en vurucu kısmı, kendi yapısı itibariyle eğik olan pisa kulesi'nin tablo içerisinde yer alan bir başka tablonun duvarda eğik asılması suretiyle düzleştirilmesidir.
  tabi konunun uzmanı bu konulara nasıl yorum yapar bilmem ama, her bir boya darbesinde ressam beni düşünmüş gibi sanki. bu kadar benmerkezciyim..
 • bir bakışla yanından geçilip gidilemeyecek kadar çok detaya sahip dominique appia tablosu. her an göz önünde olması durumunda insanı ruh haline göre muazzam farklı alanlara sürükleyip, türlü çağrışımlar yaratır.
 • belki de amerika'yı yeniden keşfediyorumdur.. öyleyse affola..
  fakat tablodaki kızların, cinsel organ nahiyelerinin mevcut olmayışı, kadın cinselliğinin ne derece yok sayıldığına bir işaret gibi geliyor bana..
 • 7 senelik dostum. septik bakışın renk ve çizgilerle ahengi.
  1,5m x 1m ebadındaki bu tabloyu, yurt dışına çıkmış olmama rağmen, yanımda getirmekte bir problem görmedim.

  herkes kendi hayatındaki izleri yakalıyor aslında bu tabloda. o çok fazla bir şey anlatmıyor. siz yaşam tecrübelerinize, anlık hislerinizi katarak, gördüğünüz bütün detaylarda bir anlam arıyorsunuz. bunu size büyük bir keyifle yaptırabildiği için entre les trous de la memoire'ın mükemmel bir aracı olduğunu söyleyebiliriz. hayal gücümü durmaksızın zorlayan bu üretkenliğe ne kadar saygı duysam azdır sanıyorum.

  isviçreli ressamın farklı çalışmalarını görebileceğiniz, hayattan tanımsız bir keyif alabileceğiniz adresi de mevcut;
  http://www.appia-d.ch/index2.htm