şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: havuzda gördüğüm muamele sözlükte gördüğün muamelenin yanında az kaldı. bu olayda bile sapıklık, küçük düşürme, hakaret, dalga geçme vb olaylara değinmişsiniz ya aslında üzerine çok da söz söylemeye gerek yok.

  innovia 3 adlı sitede başıma gelen vaka. herkesin önünde havuzda slip mayo giydiğim için uyarıldım. şaka gibi. haha. ülkeye bak.

  havuzda görevli güvenlik görevlisi lastikli donuyla havuza girenleri görmekten kafası karışmış olacak ki yanıma gelip 'beyefendi mayo giymek yasak şort giymeniz gerekli' diyerek beni uyardı. kendisine 7 senedir bu sitede yaşadığımı söyledim ve havuz kurallarından birinin de havuza mayo, şort veya diğer havuz kıyafetleri ile gelinebileceğini bildiğimi hatırlattım. bunun üzerine amirini arayıp karşımda mayo giyilemeyeceğini teyit ettirdi ve havuzdan çıkarıldım.
  bu esnada herkes bizi izliyor.

  ardından site yönetimine gittim ve olayı anlattım. şaşırdılar. kimsenin birbirinden haberi yok. aradılar, amiri çağırdılar. amir ne hikmetse olaydan haberi yokmuş gibi davrandı. 'muhtemelen şikayet gelmiştir.' dedi. 'şikayet geldiyse personeliniz giyilen kıyafetin havuz için uygun olduğunu belirtemiyor mu?' diye sordum. cevap yok. personeli uyaracaklarını ifade ettiler.

  hani 'sinek de küçük ama mide bulandırır' vb söz var ya. saçma sapan bir olay yaşadım bugün. hiçbir anlamı yok, değeri yok, birkaç dakika süren. ama hayatımda yaşadığım saçmalıkların üst sıralarına yerleşti.

  edit:
  birkaç kelime hatası düzeltildi.

  yazılanları dehşetle okudum. 'ülkeye bak' dediğim için 'anama bacıma' küfür edenler, 'erkek-slip mayo' üzerinden dalga geçenler, covid-19 vakalarını üzerime yıkanlar. yahu bi soluklanın. bu entry'de söylenmek istenen kısaca şu:
  -havuzda havuz için üretilmiş kıyafetler giyilir. bu kural oradaki görevli tarafından bilinmelidir. bunu personel bilmiyorsa amiri bilmelidir. diğer insanların önünde bu tip saçma olay yüzünden küçük düşürülmeye çalışılmak nedir?

  şortun altına iç çamaşırını giyip havuza girenler var. uyarılması gereken ben miyim?

  edit 2: destek için mesaj atanlara tek tek teşekkür ederim. yönetim ofisinden çıktıktan sonra havuza geri gittiğimi belirteyim. 1 saat kadar daha güneşlendim. saçma sapan olaylar yüzünden kendimi savunamayacak biri değilim. yarın yazılı şikayette bulunacağım hem personel hem amir için. site yönetimi ayrıca kalite politikasına sahip, bir kalite yönetim sistemi uyguluyor. 10002 var mıdır bilmiyorum ama 9001 de yeterli olacaktır. bu duruma yaptırım uygulayacakları kesin. bu yaptırım ne olur bilemem ama özellikle işlerini kolaylaştırsın diye yazılı olarak kendilerine döküman vereceğim. gerekçeli olarak uygulasınlar.

  küfür edenlere bir şey diyemem, seviyesizlik sadece.

  karısı, kızı varmış, taşaklar meydanda tabii rahatsız olurmuş kesimi için diyeceğim, giydiğim seni ilgilendirmez rahatsız oluyorsan havuza gelme, karına kızına da insanlara dik dik bakmamasını öğret, sapık olarak yetişmesinler.

  slip mayo-erkek ilişkisi üzerinden dalga geçenlere söyleyeceğim, siz kendinize yakıştırmıyorsanız giymezsiniz, ben kendime yakıştırıyorum, giyiyorum. yarın yine slip mayo giyip havuza gideceğim.

  innovia 3 fuhuş yuvası, torbacı mekanı vs diyenlere söyleyeceğim, 3200 daire var 10 blok. siz karşı binadaki ikamet edenler konusunda ne derece bilgi sahibiyseniz ben de sadece o kadar bilgi sahibiyim. bu tip illegal olaylar anlaşıldığında polis müdahalesi gerçekleşir ve gerekli yaptırımlar/cezalar uygulanır. buraya yerleşirken o dönemki işime yakındı, tercihim bu yüzden. ben beni rahatsız eden bu tip bir fuhuş/mafya/torbacı olayı yaşamadım, yaşarsam polise ihbar ederim. sitede bildirim yapılan bu tip olaylar var, her sene yıllık faaliyet raporunda yayınlanıyor ama her geçen sene 3200 hanenin bulunduğu bir yer için daha iyiye gidiyor.

  direkt olarak slip mayo giymemi eleştirenler için söyleyeceğim, sen kişinin ne giydiği üzerinden karışma hakkına sahip olduğunu düşünen bir yobazsın. ülkeyi geri çeken bir omurgasız, sen kişi tercihlerine karışmayı bir ahlak bekçiliği olarak gören beyinsizsin, götoşsun, pezevenksin.

  edit 3: yazılı şikayet: https://hizliresim.com/freil1
235 entry daha