şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • pg.- magic johnson
  sg.- michael jordan
  sf.- larry bird
  pf.- karl malone
  c.- wilt chamberlain

  notlar: tabii wilt chamberlain'ın zamanındaki basketbol ile şimdiki arasında fark var. kareem abdul-jabbar, shaq ve olajuwon (telaffuzu yeter be) yedek ama ikinci tercihim 2000ler başları shaq'tan yana olur.
  karl malone'u tartışmam. yalnızca jordan mağduru.
  larry bird kadar eli düzgün bir oyuncu bulmak zor. julius erwing ve dominique wilkins en iyi ikinciler.
  jordan zaten gelmiş geçmiş en iyi oyuncu.
  john stocton ile magic johnson arasında kaldım da magic'in fizik avantajı fazla.

  2021 2 mart editi: lebron james... aslında bir buçuk-iki sene daha bekleyip lebron james tüm zamanların sayı krallığında birinci sıraya çıkınca listeyi değiştirsem daha anlamlı olabilirdi ama buna gerek yok. adamın artık tüm zamanların en çok sayı atan oyuncusu olmasına da gerek yok. çoktan en iyi sf. bunu söylemek nostalji seven, artık orta yaşlı sayılan* benim için de kolay değil ama sanırım gelmiş geçmiş en iyi oyuncu da artık lebron james. vay be 10 sene sonra bunu yazdım.

  yani 2021'den yazınca:

  pg.- magic johnson
  sg.- michael jordan
  sf.- lebron james
  pf.- karl malone
  c.- wilt chamberlain

  bunun dışında orijinal entryme hala katılıyorum. yalnızca pf için tim duncan, kevin garnett (eh), dirk nowitzki'den bahsedebilirmişim. bir "vay be" de buraya koyayım çünkü bu adamların hepsi aynı dönemin oyuncusu bir de... c için de evet wilt chamberlain ile shaquille o'neal. shaq'ın primeı kadar ezici bir performans gerçekten görmemiş olabilirim, "tank" demek hafif kalır.

  bakalım eğer görürsek 2031 nasıl olacak...
1321 entry daha