şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
 • (bkz: adam haklı beyler)

  size bir hikaye anlatayım. gerçi çok popülerdir bu hikaye ya, yine de bilmeyenler vardır.

  hayatta görülebilecek en güzel çiçeği arayan kızımız, bir bahçıvanın cep telefonunu bulmuş, kendisini aramıştır ama bahçıvan kendisini reddetmiştir. facebook, vk, instagram gibi sosyal ağları da işin içine katıp bahçıvanı stalklayarak en sonunda bahçıvanın ehyhtere be, tamam gel dediği bir duruma erişebilmiştir.

  bahçıvanla buluştuklarında ona cep telefonundan davşanlı mavşanlı garip gurup vinelarını, scorplarını falan göstermiş, bahçıvandan da onay beklemiştir ama bahçıvan gülmemiştir. bunun üzerine kızımız "gülmezssen gülme gerizekalıaa" deyip buluşma amacı olan en güzel çiçeği istemiştir.

  bahçıvan ona bahçeden giderken en güzel bulduğu çiçeği almasını, ama geriye dönmesinin yasak olduğunu söyler. kızımız bahçeye girer ve kendini cennette sanar. zira bahçıvan işinin ehlidir ve çiçekler de bir renk cümbüşü içerisinde kızımız selamlamaktadır. kızımız hemen telefonunu çıkarır selfie'sini yapar, instagram'a da "bahçıvanla çiçek qeyfi" diye atar.

  kızımız tam bir çiçeği alackken, ileride daha güzel bir çiçek görür. ona gider, tam onu alacakken yine ileride daha güzel bir çiçek görür. kızımız bahçenin sonlarına yaklaşıyordur ve çiçeklerin kokusu onu mest etmiştir. koku paylaşabileceğimiz uygulamayı niye yapmıyorlar ki diye düşünedursun, bahçenin sonuna gelmiştir ve son çiçek solmuş bir papatyadır. kızımız el mecbur ya onu alacaktır, ya da çiçeksiz çıkacaktır. ama her türlü göte gelmiştir.

  buradan kızlarımıza sesleniyorum. başka yere başka beklentilerle bakmadan önce, karşınızdaki kişinin değerini tam ve kesin olarak ölçün biçin. neymiş, 1.85 boyunda olacakmış, yakışıklı olacakmış, kültürlü olacakmış, zeki olacakmış.

  ne demiş üstad: "öyle birini bulursan, önce gelsin beni siksin"

  sikmesin tabi, latife amına koyim. heteroyum ben.

  sikikler, çiçeklere bakın lan.

  debe edit: bugün ecth'in doğumgünüymüş. kesin bilgi, yayalım.
37 entry daha