şükela:  tümü | bugün
  • bol ödüllü bağımsız film aşk yazım'ın* başrolündeki iki genç kızdan biri, emily blunt. genç ingiliz oyuncu, sinemadan önce tiyatroda pişmiş.

    ilk filmi last resort'la yönetmenler dünyasına giren polonya asıllı pawel pawlikowsky, ikinci filminin oyuncularını bulabilmek için sekiz ay boyunca bütün okulları ve tiyatro kurslarını taramış. press, sürecin hemen başında bulunmuş. "emily karakterini bulmak zor oldu," diyor pawlikowsky. "britanya'da zengin ve şımarık kızları canlandırabilecek çok sayıda oyuncu var ama pek azında ilginç ve sarsıcı yanlar mevcut. emily'de farklı olan, gözlerinin arkasında yatan canlılık ve oyunculara has olan beyniydi. sette her şeyi o kadar çabuk kapıyordu ki, her gün değişiyordu. söylenenleri dinleyip, ilk denemede mükemmelen yerine getiriyordu."

    ilk oyunculuk deneyiminde dame judi dench'le birlikte royal family / kraliyet ailesi oyununda sahneye çıkan blunt, evening standart gazetesinin verdiği 2002'nin en iyi çıkış yapan genç oyuncusu ödülünü almış. oyunda rol alışı da ilginç; edinburgh festivali'nde bir menajerin dikkatini çekince, kendini daha öğrenci olduğu halde sahnede bulmuş. "tiyatro okulunda edindiğimden çok daha fazla deneyimi edindim oyun sırasında," diyor.

    kate winslet'e benzetilen ve günümüzün en heyecan verici genç oyuncularından biri olarak nitelendirilen blunt'ın gelecek projeleri arasında stephen poliakoff'un bir oyun uyarlaması ve vogue dergisini anlatan çok satar şeytan prada giyer'in film versiyonu da var.

    http://www.radikal.com.tr/….php?ek=cts&haberno=4989
149 entry daha