şükela:  tümü | bugün
 • enerji piyasası düzenleme kurumu' nun kısaltması. türkiye' nin nihayet liberalle$en enerji piyasalarını kumanda eden en yetkili kurum.
 • canı sıkılınca akaryakıt fiyatlarına müdahale edip maliyette düşüş olmasa da pompa fiyatlarını düşürtüp akaryakıt şirketlerinin karlılığının içine eden kurumdur. nedense bu müdahaleler de genelde seçim öncesi gelir.
 • "vatandaşın cebinden çalınan parayı gizlemeye çalışıyorlar.
  üç aylık tarife düzenleme dönemindeki raporları inceleyerek, kalemler arasında kaydırmalar yapılarak şirketlere nasıl kaynak aktarıldığını ortaya koyuyorduk. bu düzenleme ile kayıp kaçak bedellerinin başka kalemlerin içine gizlenerek tüketiciden tahsilatına devam edildiği gerçeği, perakende ve dağıtım şirketlerinin iletme giderlerinde nasıl artışlar yaşandığı takip edilemez boyuta getirilmektedir. tam anlamı ile perde çekilmektedir.

  kaçak kullanım sonucu aşırı yüklenme nedeni ile sistemdeki arızalar da kontrol edilemeyen işletme giderleri içinde sayılacak. böylece bunun bedeli de faturalar aracılığı ile kullanıcılara yüklenecek. bugüne kadar kaçak bedeli ödemek istemeyen yurttaş bir de şirketin tesis arıza bedelini ödemek zorunda kalacak.

  özel statülü şirketler kayıp kaçağı yüzde 30’un üzerinde olan illerde mevzuat dışında istediği yere sayaç koyabilecek. bunların maliyeti de yatırım harcaması olarak tüm kullanıcılara yansıtılacak.

  özel statülü şirketler hizmet kalitesi yükümlülüklerinden muaf olacak."

  hüseyin yeşil
 • bazi kurul uyeleri bos beles islerle ugrasmaktadir
  900 kusur adet de bos beles isleri anlamadan hakkinda hic bir fikir sahibi olmadan begenen network baglantilari bulunmaktadir.

  http://i.hizliresim.com/ve1jqq.jpg

  olayin asli
  (bkz: #63543795)