• kafamızı karıştıran adam.

hakkında bir sürü çalışma, makale olan bir maddeyi yeni bir şeymiş gibi bildirmek neyin kafası anlamadım.

emeğine sağlık ancak aşı ya da tedaviyi bulmak zorunda da değiller sadece samimiyet istediğimiz. aklıma üniversitede birşeyden anlamayıp bütün işleri asistanlarına yaptıran dinozor profesörler geliyor.
  • kendisi hakkinda girilen ilk entryi okudum. sonra dedimki ulkenin yuzde 95'i malin onde gideni ama dusunerek bu sonuca varamayacaklar.
  • ekranlara, sosyal medyaya ve onlar üzerinden gelecek şakşaklara suya olduğu kadar muhtaç şovenistlerden ciddi ciddi bir hayır geleceğini düşünüyorsanız, ne insanı ne de dünyayı tanıyorsunuz demektir.

başkalarının aylarını, belki de yıllarını verdiği araştırmaları kendi ulaştığı bilgi ve bulgularmış gibi sunarak kariyer akademisyenliklerini instagram, twitter ve televizyon programları üzerinden sürdürmeye çalışan ve bu yol üzerinden para ve daha pek çok dünyevi getiriyi kendisine doğru akıtmaya çalışan insanlara sahi doyamadınız mı hâlâ?

yakın zamanda oytun erbaş denen medya soytarısının insan hayatını etkileyen bencil şovları yetmedi mi size?

herşeyi milliyetçilik duygusu üzerinden okuma sevdasına tutulmuş insanlara medet umacağı adresi de vereyim bari;

covid-19 illetine karşı etkin bir tedavi yöntemi bulma olasılığı olan bir türk'e, twitter ve instagram gibi sosyal medya aygıtları üzerinden ulaşmanız oldukça zordur. zira onların bu mecraları aktif olarak kullanmaya ayıracak ne vakti vardır ne de çabası. öyle ekranlarda da göremezsiniz kolayca, ta ki etkinliği kanıtlı bir tedavi buluncaya dek.

zira mesleğini idealizm ve mesleki etiğin gerektirdiği çerçevede icra edenlerdir, gerçek manada başarılı olma olasılığına sahip olanlar.

geriye kalanlar ise; esas sahiplerinin yemesi gereken ekmeğe büyük bir açlıkla ve haksızlıkla göz diken ve onu afiyetle yemeğe çalışan yancılardır.

tıpkı geçmişte tesla ve edison örneğinde de yaşandığı şekilde.
  • sağda solda "aşı yapıyoruz, ilaç bulduk, var olan ilacın etkili olduğunu bulduk" türü açıklamaların, sadece türkler tarafından sosyal medyada şişirildiğini görüyorum.

ercüment hocamıza, kendi belirlediği tarih olan 23 nisan'a kadar lancet, nature, science, cell gibi dergilerin editörlerine short communication göndermesi gerektiğini hatırlatmama gerek yok sanırım.

publish or perish
  • yerli otomobil, yerli savaş uçak derken şimdi de yerli doktorumuz oldu.
  • tasarımı güzel olmuş yalnız. eleştirebiliriz ama hakkını da vermek lazım.
  • tweetlerini görmek beni irrite ediyor. ilgiyi üstünde toplama çabası içinde gibi. umarım dediği gibi corona virüse karşı dornaz alfayla dramatik yanıt alınıyordur. aksini düşünmek bile istemiyorum.
  • bize bu dönemde açıklama değil sonuç lazım .
    gerçekten işe yararsa 2020 den sonra doğacak çocukların yarısının ismi ercüment olur .
  • vatanseverligini takdir etmekle beraber, yaptığı çalışmayı duyurma biçimi, özellikle milliyetçi kesimin duygularını okşayan paylaşımları aslında bilimi değil de popüler olmayı amaç edindiği izlenimi yaratıyor.

hocam vatanseversin bravo. ıslığın dağı taşı inletiyor da ortada elle tutulur bi sonuç yok. aşı bulacağım dedin ilaç önerdin. yine de sağol hocam
  • çok erken konuşuyor gibi geliyor bana. umarım bir aksilik olmaz.
hesabın var mı? giriş yap