• beni hem medeni usul hem de icra iflastan bırakmasındandır sanıyorum; anayasa mahkemesi üyeliği'ne seçildiğine çok üzüldüğüm profesör.
    2002 ankara hukuk yıllığında yer alan fotoğrafındaki belli belirsiz bıyıkları her şeyi açıklıyor, tebrikler.
  • abdullah gül'ün anayasa mahkemesi üyeliğine seçtiği profesör.

kendisi ankara üniversitesi hukuk fakültesi öğretim üyesidir. ilgi alanı da kitap okumak imiş.

http://www.law.ankara.edu.tr/…kisi_detay&kisi_id=37
  • gözaltına alınan erdal tercan ne yazık ki bizim de icra ve iflas hukuku hocamızdı. ankara hukuk'ta dördüncü sınıf öğrencisi olduğum 2010/2011 eğitim yılının ilk döneminde dersimize girmişti. dersleri kitap okuma üzerinden geçerdi. sınavlarda da öğrenciyi fena dökerdi. tam da bu dönemde kendisinin anayasa mahkemesi üyeliği gündeme geldi. üç aday arasından kendisinin seçileceği kesin gibiydi ve öyle de oldu. diğer adaylardan biri de sanırım süleyman demirel üniversitesi'nden konu mankeni biriydi. bu gidişe tabi ki çok sevindik, çünkü adam bildiğiniz döküyordu. ikinci dönem derse muhterem bir ablamız girdi ve erdal tercan'dan sonra ilaç gibi geldi. bu sayede icra ve iflas hukuku adlı dersin icra kısmını biraz, iflas kısmını ise çok çok az bilerek ve geçme notunu da 45'e düşüren bu muhterem ablamızın yardımıyla dersi güle oynaya geçtim.

duydum ki erdal tercan gözaltına alınmış. gözaltına alındığını duyunca nedense başka bir şey düşünmedim ve bu olanlar aklıma geldi. gözaltına alınmasına da pek şaşırmadım.
  • #21527931 nolu entry'me binaen;

ilgi alanını silmişler akademisyen sayfasından. verdiği dersler kalmış sadece. hayır anlamadığım bir akademisyenin ilgi alanı sörf yapmak olacak değil herhalde. hayret bişi... ahahaha.
  • fetö üyeliğinden, 10 yıl 7 ay hapis cezası almış bir anayasa mahkemesi üyesi.
    yukarı girdilerde de görüldüğü üzere kendisini dönemin cumhurbaşkanı abdullah gül atamıştı.

bu haber henüz sıcak olduğu için kaynak veremiyorum.

edit: kaynak geldi.
  • feto uyeliginden 10 yil 7 ay 15 gun hapis cezasi almis.
  • (bkz: abdullah gül'ün yüksek yargı atamaları)

yorum istemez. üstü kalsın.

edit: yorum istemez dedim ama yazmadan duramadım, alıntı aşağıdaki linkten:

"yargı yoluna başvuranlar arasında akdeniz üniversitesi hukuk fakültesi’nin eski dekanı prof.dr.hayrettin ökçesiz de bulunmaktadır. prof.dr.hayrettin ökçesiz’in hangi gerekçelerle danıştay’a başvurduğunu buraya alarak yayınladığımız dilekçe metninde göreceksiniz. ancak, bu dilekçe dışında şu kadarını belirtelim ki, israfil kurtcephe’nin hukuk fakültesi dekanlığına atanmasını uygun gördüğü prof.dr.erdal tercan, ankara üniversitesi’ndeki öğretim üyeliğini de sürdürmekte, dekanlık görevini ise ankara’dan antalya’ya gidip gelerek yapmaya çalışmaktadır ve bu profesör bazı cemaatlere yakınlığı ile de tanınmaktadır."

http://www.mudafaaihukuk.com/125-yetkin3.htm
  • 2010-2011 senesi yani şuan için ankara üniversitesi hukuk fakültesinde 4-b icra-iflas hukuku dersine girmektedir.

2. yarıyılda derslere girmeyi bırakacağı söylentileri dolaşmaya başladı ki anayasa mahkemesi üyeliği'ni düşünürsek, bu durum hiç de şaşırtıcı bir sonuç olmaz.
  • gider ayak yaptığı vize ve verdiği notlar ile icra iflas hukuku dersini alan ankara hukuk fakültesi öğrencilerine iyi geçirmiştir. (bkz: geçirmek)

"ders almak" derken ben içime olduğunu bilseydim almazdım.

sonuç olarak: ben vizeye girdim zannediyordum meğer bize bana girmiş.
  • iühf 1985 mezunu.
    medeni usul ve icra-iflas hukuku profesörü.
hesabın var mı? giriş yap