• ilmiye sınıfına paravanmış. ahahaah.
    hiç bir şeye engel falan olmayan, doktora mezunu kişi doçentlik alana kadarki ara statüsü olan yardımcı doçentliği "birilerinin birilerine yapmış olduğu bir şey" sanma garabetine şapka çıkarıyorum.
    insan üniversite okumayınca bilmiyor bunları tabii, doğal.

bu arada memleket: (bkz: türkmenistan)
  • bilenler bilir, bir süredir erdoğan'a muhalifim. ama muhalif kanattaki gerizekalılığı ve pespayeliği gördükçe kafayı yiyecek gibi oluyorum. be hey gerizekalı; akademik sistemden, nasıl doçent olunduğundan, son yıllarda getirilen doçentlik şartlarından belli ki haberin yok. yardımcı doçent kadrosunun kimler için uydurulduğundan da bihabersin, salt tayyip düşmanlığı üzerinden sıkabildiğin muhalefet de şu kadar:

"yardımcı doçentliği kaldırıp herkesi direkt doçent yapacaklar, çünkü üniversite kadroları boşaldı bla bla"

senin yapacağın muhalefeti sikeyim afedersin, sen ağzını açma. beyinsiz.

yardımcı doçent kadrosu doçent olmayı beceremeyen, hasbelkader doktorasını bitirebilmiş, yıllarca gerekli dil puanını almayı da becerememiş çapsız tiplere üniversitede ders verdirebilmek için uydurulmuş bir ara kadrodur, doçentliğe geçişle hiçbir alakası yoktur. bir insan hiç yard. doç. olmadan da direkt doçentlik sınavına girebilir ve doçent olabilir, örnekleri de çoktur. bilhassa dışarıdan doktora yapanlarda.

ne oldu şimdi? yaptığın muhalefet sikildi, sözünün değeri çöp oldu, cehaletin ortaya çıktı. adamın kırk yılda bir yapmaya çalıştığı olumlu bir uygulamaya böyle pespaye bir şekilde muhalefet ettiğin için cortladın. bir daha kim senin muhalefetine güvenir, sözüne bakar?

hiç kimse.

muhalefetinizin çapı bu adamlara kaldığı için bu durumdasınız ey muhalifler. bunları susturmadan, ağızlarına sıçmadan da sözünüzün bir kıymeti olmayacak asla.
  • erdoğan yardımcı doçent nedir, onu biliyor mu ki karşı çıksın amk.

yanındakiler kağıdı eline vermiştir.
  • "allah aşkına şu cumhurbaşkanlığı hükümeti olayı nedir? şunu bir gözden geçirin. dünyanın kaç yerinde acaba cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi var? ben araştırdığım yerlerde doğrusu böyle bir mekanizma pek görmüyorum. bunu birileri birilerini oyalamak için yapmışlar. bunu aşmamız lazım ve aşacağımıza inanıyorum."
  • (bkz: tamam)
  • enerji bakanı berat albayrak’ın abisi serhat albayrak’ın eşi ve marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim üyesi yrd. doç. dr. hafize şule albayrak ile bir ilgisi olup olmadığı merak uyandırmış açıklamadır.
  • doğrudur. yardımcı doçentlik bir garabettir ve kaldırılmalıdır.

ama kocaman bir ama var. bu adamlar zamanında kaldırılmamalıdır. herkes adı gibi emindir ki bu adamlar bunu kaldırırken bu garabetten daha beter bir garabet getirecektir. vasıfsız beceriksiz düşük profilli danışmanların yapacağı uyduruk bir araştırmadan sonra gelecek sistem zaten tamamen yıkılmak üzere olan yüksek öğretim kurumunun sonu olacaktır.

bu sistem kaldırılmalıdır. fakat önce bu adamlar o koltuklardan kaldırılmalıdır.
  • dese ki, yardımcı doçentler, doçentlik sınavlarını verir vermez ilgili kadroya atanabilecek, eyvallah. böylece hem teşvik etmiş, hem de bir dinamizm katmış olur... ama söylem, bu şekliyle, işkillendirici.
  • nasıl ya ... ilk defa aynı fikirdeyiz.
  • 5000 akademisyen khk ile atıldığında ortaya çıkan kadro eksikliğinden rahatsız olan ve çözümü
hesabın var mı? giriş yap