• guru ile yanli$likla beyoglu arkasokaklarinda dola$irken konserine denk geldigimiz mukemmel grup.. erik'in kendisini bilemem de davulcusu ve bascisina hayran oldum..
 • (bkz: babylon)
 • "wet in paris" parçası mükemmel olan amca.
 • kendisi trompetçidir. fransız sanırım.
 • akbank caz festivalinde ilhan erşahinle beraber konser vericek olan fransız trompetçi.
  konserleri 7-8 ekimde babylondaymış.
 • iki gundur ilhan ersahin ile olan akbank caz festivalindeki konserini kacirdigim , ogrenci bileti bulamayip 15 milyon tam tarife odemeyi goze aldigim ama gene avucumu yalamak zorunda kaldigim fransiz trompet ustasi , caz i elektronik muzik ile birlestiren buyuk muzisyenlerden.
 • bobylondaki konser(7-8 ekim) için bilet peşinde saatlerimi harcadıktan sonra 15 milyon verip seyrettiğim,bi de imza almak gibi hayatta yapmıcağım bişeyi pişman olmadan yaptığım güzel insan.bi ara hüsnü şenlendirici geldi eşlik etti bunlara, yahu ben nefes kesilmesi denilen şeyin bi tek aşırı korku halinde olduğunu,güzel bişeye karşı nefesim kesildi diyenlerin çok abarttığını sanırdım! erik abimiz bazen duraksayarak böle ilhana baksa da ilhan erşahin toparladı olayı,erik ilhanı kıskandı gibi şeyler düşünsemde bu türk olmamdan kaynaklanıyo,olmayabilir bir gerçekliği.hayatımda duyduğum en güzel seslerden biriydi işte,yok ötesi
 • diskografi:
  (bkz: out of a dream)
  (bkz: the dawn)
  (bkz: bending new corners)
  (bkz: revisité) <-- remix albumu
  (bkz: mantis)

  http://www.eriktruffaz.com/ adresi ise hayli guzel, flash sayesinde adamin muziklerinden cok guzel ornekler dinlenilebiliniyor.
 • dokuzuncu uluslararasi istanbul caz festivali'nde double bass, gitar, davuldan olusan grubu ladyland quartet ve tunuslu konuk vokalist mounir troudi ile birlikte muhtesem bir konser veren trompetci. konserin sunusunu, 10 sene turkiye'de yasamis olan davulcunun turkce olarak yaptigi, mounir troudi'nin kiyafeti icin truffaz'in "bavulunu kaybettigi icin boyle geldi" seklinde bir aciklamada bulundugu bir konserdi. billy cobham'dan once alt grup olacagi yerde gecenin tek konseri olsa her iki konser dinleyicisi icin de cok daha iyi olurdu. muzigin tek ve butun ve yuce oldugunu ve sinir tanimadigini, muzikte on yargilara hic yer olmadigini, duyan yureklere gosteren bir muzik erik truffaz'inki .
 • son albümü mantisi çaldığı bu konserde kendisini klasik caza baya yakınlaşmış gördük. mounir troudi ile beraber olan bölüm özellikle baya yükseklerdeydi ve pek zevkliydi. bu cemil topuzludaki istanbul konserinin en büyük avantajı saatiydi. akşamüstü hava aydınlıkken başlayan konser tam akşam alacakaranlığında harika bi ortamda devam edip karanlıkta son buldu.
  billy cobham keşke daha önce çıksaydı diye de düşündüm ben. 3. saatin sonunda insanlar açıkhavayı terketmeye falan başladılar çünkü. o saatlerde biraz yemek müziği gibi oldu sanırım.
hesabın var mı? giriş yap