şükela:  tümü | bugün
 • iel insanı. "yıllar sonra alakasız bir yerde görülünce önce boş boş suratına bakıp sonra boynuna sarılınacak insanlar listesi yap" deseler, listenin tek maddesini oluşturacak isim.
 • basının peşine düştüğü pentur ustası. röportajlarda "soruyu değişitrin lütfen!" diyebilen komple sanatçı.
 • (bkz: lambada)
  (bkz: yasak dans)
 • (bkz: masa projesi)
 • (bkz: börek)
 • hani bir insanı görünce hayran kalırsınız, "ilerde olmak istediğim insan", "rol modelim kesinlikle" dersiniz ya, hah işte onlardan biri.
 • erinç seymen, islerinde bireysel konulardan ziyade militarizm, cinsiyet kimligi, toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim kodları ve milliyetc¸ilik gibi konuları ele alır. işlerinde ürettiği sembolik imge dizileri üzerinden, günümüz ilişki ve algı koşullarını yeniden düzenlemeyi öneren sanatçı, sabırlı ve emek yoğun bir üretim tavrını benimser.

  erinç seymen (1980, istanbul) mimar sinan üniversitesi resim bölumü'nden mezun oldu. 2006 yılında yıldız teknik üniversitesi, sanat ve tasarım fakültesi’nde bob flanagan u¨zerine yazdığı tez ile yüksek lisansını tamamladı. militarizm, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim kodları, toplumsal cinsiyet, milliyetçilik gibi konuları zerine çeşitli konferanslara katıldı. siyahi, kaos gl gibi dergilerde yazıları yayınlandı.

  2002 yılından itibaren, istanbul, ankara, viyana, paris, londra, helsinki, lizbon ve eindhoven'da kişisel sergiler açtı ve karma sergilere katıldı.

  seçili kişisel sergileri “tohum ve mermi”, rampa, ıstanbul (2012); “ikna odası”, galerist, ıstanbul (2009); “man jam,” aura seikkula ku¨rat.rlu¨ğu¨nde, finnish museum of photography, helsinki (2007). karma sergileri arasında "along the gates of urban", k&s galerie, berlin (2004); "an atlas of events", foundation calouste gulbenkian, lizbon (2007); "ı myself am war!", open space, viyana (2008); "istanbul, traversée", palais des beaux arts de lille, lille (2009); "ruh halleri: çığrından çıkmış bir nesil", ecole nationale superieure des beaux-arts, paris (2010); “confessions of dangerous minds contemporary art from turkey”, saatchi gallery, londra (2011); “çok sesli, tu¨rkiye’de görsel sanatlar ve mu¨zik” istanbul modern sanat mu¨zesi, istanbul (2014); vıvo, ahmet doğu ipek ve kerem ozan bayraktar ile, kasa galeri, sabancı üniversitesi, istanbul (2015); “her tercih diğer ihtimaller için bir dışlamadır ıı”, salt beyoğlu, istanbul (2015); ohne, mekan68, viyana (2016) yer alıyor.

  erinç seymen istanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.
 • 13 eylül'de zilberman gallery'de latince "kırılgan insan" anlamına gelen homo fragilis adlı kişisel sergisini açmış sanatçı. sergi mekanının kullanımından, sergileme yöntemlerine, eserlerin birbirini tamamlayıcı bütünlüğünden, ince ince işlenmiş detaylara her açıdan kusursuz sergi 4 kasıma kadar açık.

  bir yığın zırvalığın sanat diye pazarlandığı bir ortamda resim aracılığıyla aile, özel mülkiyet, cinsiyetçilik, sömürgecilik gibi zor ve derin kavramlara oldukça sert, yer yer sarsıcı eleştiriler getiren gerçek sanat yapıtları görmek isteyenler kaçırmasın...
 • türkiye'de escinsel ve sanatçı olmak üzerine 2008 yılında yapılmış uzun bir röportajı burada. hayli enteresan konuşmuş.

  http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=1689

  ayrıca (bkz: taner ceylan)