• star'da görünce biraz bakınayım dedim, dakikaya 20 biiip düşüyor, beynimi yedi. bip yerine sesini kes bari olmadı geç saatte falan yayınla yahu, içine biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiipmışsınız filmin, aferin.
  • aga'nın hazır elinde tuttuğu eşkiya bilo'yu neden safdışı etmek istediğini anlayamadığım film.
  • radikal komedi.

--- spoiler ---

münir özkul: hüso
    şener şen: maho ağa

hüso: ağam müsaade et de kendi malımızın sahibi kendimiz olak, kendimiz ekek kendimiz biçek kendimiz yiyek.
    maho: ula puştoğulları, malımız dediğiniz avuç içi kadar yer, kıç kadar yerde pokunuzu mu yiyeceksiniz?
    hüso: şimdiye kadar sayende hep senin pokunu yedik. bundan sonra hiç olmazsa kendi pokumuzu yiyek.

--- spoiler ---

ayrıca :

(bkz: ahmet yamacı)
  • şener şen'in hüseyin avni coş'tan daha güzel bir şekilde "kavas" dediği sahne çok iyidir. bastıra bastıra, altılı yedili.
    http://www.youtube.com/watch?v=dg7x2g35vaw
  • son günlerde finali sık sık akla gelen film.

"ne geldiyse başımıza hep bu kıç öpme sevdasından geldi"
  • tipik bir ertem eğilmez filmi olmasına, kadrosunda şener şen, ilyas salman başta olmak üzere ihsan yüce misali yan oyuncular barındırmasına rağmen kıyıda köşede kalmış bir film.
    hatta, sanki hiç yoktur gibidir bu film.
    sebebi şu olsa gerek, fena halde dejavu duygusu uyandırıyor.
    e senaryoyu da yavuz turgul yazmış.
    neden-sonuç ilişkisini ben çözdüm kendimce.
  • arzu film youtube kanalına bipsiz olarak yüklenen film. bu filmin bilgisayarımdaki kopyası 65 dakika idi ve her izleyişimde kırpılmış olduğunu düşünürdüm. arzu film kanalındaki versiyonda aynı uzunlukta ve yine sanki filmin bir bölümü yokmuş hissi uyandırıyor.

bilo ve çetesi gariban remo'yu soyduktan sonra inlerine çekiliyorlar ve uyuyorlar. şivan ve hüso bu arada kaçmaya yelteniyor ama beceremiyorlar. o sırada sümüklü sülo geliyor ve cano'dan haber getirdim seni devedüzü'nde bekliyor diyor ama gerisi gelmiyor. yani buluşma sahnesi yok. ilerleyen dakikalarda civar köylerden bilo'nun namını duyan elemanlar çetesine katılmak için geliyor ama bilo'nun o ana kadarki tek icraatı gariban remo'nun tütününü ve kıyafetlerini gasp etmek. bu 2 sahne arası 10 dakika sürüyor işte bu noktada bir kopukluk var. sanki o ara komple makaslanmış gibi.

en sevdiğim sahne
    ---
    yatma vakti gelmiştir.
    hüso: hadi hadi artık yatak. yarın bayramdır. erken kalkıp namaza gidecez.
    sabah olmuş ezan okunmaktadır.
    hüso: ula sefil sabahın köründe ne tıngırdisen.
    ---

edit: imla
  • filmdeki orospu ya da siktir git gibi basit küfürleri öyle güzel yerlerde kullanmışlar ki her denk gelişimde gülüyorum. çok güzel film.
  • özellikle ihsan yüce ve münir özkul ikilisinin yardırdığı film. nedense çok bilinmez. underrated yapımdır tam manasıyla.

--- spoiler ---

- entebin hemamlari

--- spoiler ---
  • az önce tekrar izlediğim film. filmin son sahnesinde bilo ağanın köylülere parmak bastırdığı kağıdı yırtar ve ardından şöyle bir diyalog geçer
    bilo : işte yırtmışım torpağınız gine sizindir.
    köylü1 : yaşşa bilo
    köylü 2 : hay elini ayağını öpem
    bilo : yoooooğ kimsenin elini ayağını öpmeyin. başımıza ne geldiyse bu kıç öpme sevdasından gelmiştir. kula kul olmanın sonunu gördüz artık ağada begde sizsiz büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim..
hesabın var mı? giriş yap