• seks sırasında erkek hem maddi hem manevi çok yıpranmaktadır. zaten vücüdun alt tarafı sürekli hareket halinde eller kollar dudaklar sürekli meşgul erken boşalmamak için sarf edilen insanüstü gayret kafada appiah 8 milyon euro eder mi sorunsalı off anlatırken yoruluyor insan ben yatıyorum.
  • orgazm olabilmek icin sectigi cinsel objesini ikna edebilmek ugruna binbir takla atan erkek cinsinin, orgazm olduktan sonra, bu objeyle ilgilenmeyi tamamen birakarak, hayatta, uzayda ve zamanda baska hic bir sey yokmuscasina ve sanki bir daha hic uyanmayacakmiscasina huzurlu ve kendisi icin mutlak zaruriyet oldugu acikca gozlenebilen bir uykuya dalmasi durumudur.

sorunsal olmasi, erkegin bu uykunun nedenini bir turlu aciklayamamasindan ve kendisinden hala beklenti icinde olan yanindaki objenin isteklerine bir turlu cevap veremeyerek kendini bu uyku halinden koparip cikaramamasindan, buyuk kavgalari dahi goze alarak yine de uykuyu tercih etmesinden kaynaklanmaktadir.
  • samimiyet göstergesidir. yorgunluktandır. anlayış göstermelidir.

ayrıca bayan arkadaşlara soruyorum buradan: sohbet etmek için illaki adamın bosalmasını mı bekliyorsunuz? derdiniz sansal buyuka-erman toroglu tadı yakalamak mı, yoksa sadece üzerinizdeki kullanılmışlık korkusunu konuşarak atmaya mı calışıyorsunuz? rahat bırakın kendinizi iki dakika da hayatın farklı yönlerini, farklı güzelliklerini farkedin (ör: sevgiliyi uyurken izlemek)
  • sorunsal değildir, biyokimya ile ilgilidir. erkek beyni, cinsel birleşme sırasında orgazm'a ulaştığı anda norepinefrin, serotonin, oksitosin, nitric oxide, prolaktin, vasopressin gibi kimyasallardan bol miktarda salgılar. prolaktin, uyku sırasında doğal olarak yükselen bir kimyasal. deneyler gösteriyor ki, prolaktin enjekte edilen hayvanlarda ani değişimler ve uykusuzluklar baş göstermektedir. oksitosin ve vasopressin ise, yine orgazm sırasında üretilen ve vücut saatimizle ilgilenen hormonlardır. ve bu hormonların büyük bölümü stres'i azaltmakta, insanı rahatlatmaktadır.* ve dolayısıyla uykuya zemin hazırlamaktadır.

evrimsel açıdan bakıldığında, bu uyku süreci, tekrar cinsel birleşmeye hazırlanmak için vücudun kendini dinlendirmesi ile ilgili. bu noktada, sen bunu sorunsal yapabilirsin elbette, ama modern tıp bile çaresiz. erkekler ne yapsın.

edit: gelen mesajlar üzerine söylemeliyim, ben uyumuyorum sözlükçü bayanlar. uyuyanlar da var, onlar da insan neticesinde.*
  • her erkegin buyuk ruyası olup,tam tersine kadinlarin kabusudur.kadin konusmak ister,erkek ise osura osura dunyadan uzaklasmak.
  • erkeklerin kiclarindan uydurdugu sorunsaldir. karsisindaki kadini yeterince tatmin edemeyen erkegin mantiga burudugu
    -ama benim hormonlarim uhu uhu diye arkasina sigindigi sacma sapan maruzattir.

bak erkek kardesim:

1) kadinlar da orgazm olduktan sonra misil misil uyur hatta orgazm sonrasi kollarini kipirdatacak, gozlerini dahi acacak halleri yoktur.
    2) tatmin olmamis kadin da insan oldugu icin prolaktin, adrenalin diye agziniza doladiginiz hormonlari kendisi de salgilamak beklentisindeyken ve buna ramak kalmisken olay aniden kesilince, bosaltamadigi enerji huzursuzluk yaratir hatta icinde patlar. ay sercannnn sen de hemen uyuyosun diye mizmizlanir guzel uykunuzun icine eder, su guzel ortami bozuyosun hamdiye, canim cicim muhabbetine girersiniz.
    3) sevgilim sen de hemen gotunu donuyosun yorumu aliosaniz once karsinizdaki kisinin orgazm olmasini hedefleyin sonra kim once uykuya daldi diye skor tutarsiniz.
  • fizyolojik biyolojik bir durumdur. öküzlükle pek alakası yoktur. kadın uyumak istemiyorsa yeteneklerini gösterip erkeğin uykusunu dağıtabilir. ama kadınlar genellikle ,içgüdüsel olarak, daha başarılı oldukları bir iş olan söylenme eylemini tercih ederler. haliyle adamda uyur.
  • bu sorunu aşmak için erkeğe ninni söylemek işe yarayacaktır.

(bkz: uyusun da büyüsün)
  • orgazmla alakasız olarak, bir erkek, eğer yapacak bir işi yoksa, yatar uyur. e adam boşalmış zaten, işi de yok başka. konuşmak onun için iş değil. zaten normali budur, konuşmak iş değildir. konşur derdini anlatırsın biter. demek ki neymiş, o gece eğer o adamın yapılacak ödevi, izlenecek tv programı, gidilecek bir yolu, alınacak bir şeyleri yoksa, her mantıklı erkek gibi uyur.

"karşı tarafı mutlu etsin bu onun işi olsun!" diye karşı çıkacak olanlar, veya buna yeltenecek olanlar için ek olarak belirtmek gerekirse,

bu güne kadar pek çok kızı mutlu etmeye çalıştım, sadece kız mutlu olmak istiyorsa mutlu oluyor bunu anladım. yani benle bi alakası yok. mutlu olcaksa olsun o tutan da yok. oh, mis.

ulan bir insan her zmana mı haklı her zaman mı mantıklı olur.. buyur, işte oluyormuş demek.

edit: her zaman olmuyormuş demek. kusmuk arkadamışımızın uyarısıyla haksız da olabileceğim ispatlanmış, bir üst satırdaki önerme yanlışlamıştır. alakalı olarak (bkz: #2073494)
  • tekrar sevişememe ihtimalini göz kapaklarında hissetmektir.

- geliyorum, geliyoruumm, geli..aaarrrgghhh!!..
    +.......
    - .......
    +.......
    - .......
    + ee?
    - zzzzzzz..
    + ulan ismail ben de yarın pil almassam vibratöre!!.. kalk üstümden!!!..
hesabın var mı? giriş yap