şükela:  tümü | bugün
 • yuze bakinca, gulumseyince, selam verince, vs. 'ne bakiyosun gerizekali?' minvalinde cevaplarla karsilasan turk erkegi, cozumu gote bakmakta bulmustur, merak degil dogal seleksiyondur. cunku gotler cevap vermez.
 • bir kadının önce poposuna sonra da bunun sahibi kim diye yüzüne bakarım, öyle bir şey işte bu merak. benim için parmak izi, kimlik numarası gibi bir şey.

  şaka yapmıyorum, istanbul'da gördüğüm bir popoyu* antalya'da* tanımışlığım var!
 • öyle demeyin, amı siktiren göttür.
 • kadınlar ve erkekleri ayıran bedensel özelliklerin belirgin oluşu, her iki cinsiyet için çekicidir.
  desmond morris, kadınlarda ince uzun boyun, ince bel, dolgun kalça ve memeler gibi özellikleri süper dişi özellikler olarak tanımlıyor.

  kadınların kalçasının erkeklere kıyasla çıkık oluşu, daha yağlı bir dokuya sahip olması ve yürürken sallanışı, erkeklere cinsel olarak güçlü bir mesaj verir.

  kalçalara dair şöyle evrimsel bir spekülasyon var:

  ilkel atalarımız primatlar gibi arkadan çifleşmekteydi, bu nedenle kalçası geniş dişiler daha güçlü bir cinsel mesaj veriyordu. kalça büyüdükçe mesaj güçlendi ancak bir noktada arkadan çiftleşmek zorlaştı ve önden çiftleşmeye başladılar. bu yaklaşımın sonucunda önde yer alan süper dişi özelliklerden olan memeler de önemli hale geldi. bunun sonucunda ise kalça ve meme büyüklükleri birbirini dengeledi ve vücut dinamiği açısından da avantaj yarattı.

  bu spekülasyon doğru olsun ya da olmasın, cinsiyetleri birbirinden ayıran bedensel özelliklerin cinsel çekicilik yönünden önemli olduğu bir gerçek. son yıllarda güzellik ölçütü olan kalça, bel, meme boyutları yukarıdaki spekülasyondakinin tersine, giderek fantastik hale geliyor. örneğin son birkaç yıl içinde, neredeyse olağan hareketi bozacak ölçüde devasa kalçalar moda(!) oldu. ben bunu günümüzde cinsiyetler arası farklılıkların azalması ve gender neutrality'nin artışı ile açıklıyorum. süper dişi ve süper erkeksi özelliklere ilgi, bu nötralite eğilimine reaktif olarak artıyor olabilir.

  özetle, kalçanın erkekler için cinsel olarak çekici bir bölge olması doğal bir durum, çünkü hem süper dişi özelliklerden biri hem de östrojen ile genişleyen kalçalar doğurganlık açısından gösterge.

  sosyobiyoloji ve antropolojiye meraklı kişiler için keyifle okunacak kitap önerisi de vereyim:

  desmond morris - the naked man ve the naked woman
 • işte beklenen caps

  --nsfw--

  https://i.hizliresim.com/mjqwd0.jpg

  --nsfw--

  bakmayak mı yani buna anlamadım ki?
 • geniş kalça rahat doğurganlık, dolgun ve yağlı kalça* da bebeğin beyin gelişimine önemli katkı sağladığı için evrimsel bir sebebi vardır.
  çok kasmaya gerek yok yani. göt iyiyse iyidir.
 • bunu merak kelimesi ile açıklamak erkeklere hakarettir.

  ulan bi' göt için cinayet işleyecek insanlar var, keh keh. bunu eleştirmek için yahut küçük düşürmek için değil mevzunun hakikatinin merak ile açıklanmasının yetersiz olduğuna inancımdan dolayı söylüyorum.

  bir kadının götü güzelse her türlü rağbet görür. rabbim öyle makul görmüş yapacak bir şey yok.

  götü güzel olup da evde kalan kız sayısı parası çok olup da sap olan erkek sayısından çok çok azdır. kaynak: çorumlu bilim adamları.
 • bir sevdadır göt. sarılır uyurum hatta sevişirim onunla.

  sağlam squat yapanlar güzel geliştirebilir ancaaak bacaklar roberto carlosa dönerse yokum.

  çok büyük olmasına gerek yok. form önemli. ben ince bel, ince bacak ve kavisli göt tercih ediyorum kadında.

  meme çok mühim değil. avuç içi kadar mutluluk yeter.
 • kadinlarda da var olan meraktir.
 • görüyorum ki bu başlıkta link yetmezliğinden muzdarip olunması gibi bir durum var. sözlük kadınlarından özür dileyerekten yine sözlük erkeklerinin bu merakını giderebilecek naçizane bir kaç link paylaşmak isterim.

  arada bir iki imgur kaldı dönüştüremediğim artık o kadarı da olsun.* ve linkler;

  --- nsfw içerik ---

  en güzeli gamzeli ile başlayalım
  instagram profili de incelenesi
  yine instagram'dan
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23

  biraz da gif;

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7

  --- nsfw içerik ---

  tüm bunlardan sonra ise biz ekşi ahalisi;

  o ne ola ki?