şükela:  tümü | bugün
  • gün geçtikçe artan ve okulların açılmasıyla servis,kamyon ve tırlar sayesinde çekilmez hale gelen trafiktir. normal şartlarda eryaman şaşmaz kavşağını 15 dakikada alırım fakat sabahları artık bu yol neredeyse 45 dakikamı alıyor. eryamandan istanbul yoluna çıkışım neredeyse 30 dakika. hele ki iş yeriniz eskişehir yolu üzerinde ise yandınız. eryamandan armada tarafına tam 1 saatte gidiliyor. belediye sağolsun 5 şerit yolu 2 şeride sığdırmaya çalışınca bir de ek olarak şeridinde sırada beklemeden ileriye kaçıp yolu kesip girmeye çalışan uyanık servisçiler, halk otobüsleri, minibüsler olunca küfür etmemek kavga etmemek çok zor oluyor. pazartesi günleri daha da rezil oluyor. geçen 07.30 da çıkıp işyerime 09.15 de girdim. işim gereği istanbulda da çokça bulunuyorum oradaki trafikle karşılaştırmıyorum tamam ama burası da iş giriş çıkış saatlerinde beter bir hal almaya başladı. toplu taşımayı kulansam o da yaklaşık bir saat 15 dakikayı buluyor. bu sincan eryaman yenikent üçlüsünden çıkıp istanbul yolu yada eskişehir yolu tarafına gideceklere ve bu rezil trafiğe bir çare bulmak lazım.
  • artık iyice zıvanadan çıktı bu ankara trafiği. eryamandan kızılaya mesai saatlerinde 1,5 saatte gidiliyor. ayrıca eryaman şaşmaz kavşağına kadar olan yolu yaklaşık 12 kmyi geçen gün 1 saatte aldım. gün geçtikçe nefret ettirmeye başladı.
  • sıkışıklık oraya kadar sirayet ettiyse melih'in süper zeka ürünü tünel köprüleri artık bir tarafımıza sokabiliriz. değil ankara içi, eskişehir'e ya da istanbul'a kadar tünel köprü yapsan ne yazar, gün gelecek o da tıkanacak.
  • etimesgut trafiği kadar değildir yine , ilerlemiyor da bazen hiç burası.
  • 5-10 yıl öncesine kadar kızılay'dan istanbul yolundan veya eskişehir yolundan eryaman'a ve 20 dakikada evimde olurdum. ama bu son 5-10 yılda gerek eryaman, gerekse eskişehir yolu çevresi, bağlıca vs. yerlere bilmem ne life, bilmem ne tower adındaki kuleleri dikmeye başladıklarında olayın buraya varacağını biliyordum. gece dışarı çıksan zaten gece toplu ulaşım yok, göt kadar alana onlarca aileyi sıkıştırmaya çalışan bir şehir planlama acziyeti ile başka bir sonuç beklenemezdi zaten. bunlar daha iyi günlerimiz, çünkü o yapılan kulelerin yarısından çoğu henüz boş. sincan organize'deki işyerimden eryaman'a bile anayoldan değil de arka yollardan gidiyorum, düşünün diğer işlek yolların halini...