• çocuklarımıza birşeyleri öğretmemiz lazım. bazı eşyalar düşerse düşsün bırak elleşme, kırılırsa kırılsın, hiçbirşey senin suçun değil, sen kendi sağlığını düşün dikkat et, bunları çocuklarımıza öğretmemiz lazım.
    rabbim evlat acısıyla kimseyi imtihan etmesin, anne ve babaya sabır versin.

link

edit: link güncellendi

yeni link
  • “dünyanın sonundan başka hiçbir şey, dünyanın sonu değildir.”
    aynı kaza defalarca yaşanacaktır buna eminim. eğitim olmadan olmaz ama unutmamak lazım insan ehlileştirilemez.
  • refleks ile yapılan bir hareket, vay babanın haline. ateş düştüğü yeri yakar.
  • forklift kullanılarak taşınan bir nesneyi elleriyle durdurmaya çalışan birinin ölümüyle biten kaza.
  • canından önemli mi ah kardeşim tamamen refleks bir hareket canına mâl oldu allah rahmet eylesin
  • aslında bu olayı ülkenin ekonomik durumundan etkilenen bir çocuğun oradaki paletleri hayatından daha değerli görmesi olarak nitelendirebiliriz. tabi hem babanın hem çocuğun cehaleti de etken. ama yine de çok acı.

bu arada refleks olduğunu düşünmüyorum. refleks anlık olan bir şey. 1 metre öteden koşarak bilinçli şekilde tutmaya çalıştığınız davranış refleks olamaz.

arada o kadar fazla süre var ki hatta, babası paletlerin düşmeye başladığını görüyor ve oğluna uzaklaş diyor.
  • is güvenliğinin önemli olduğu bir meslekte çalışıyorum. ülkemizde bu konularda en okumuşundan en cahiline herkes aynı maalesef.

bir işin güvenli bir şekilde yapılması güvensiz bir şekilde yapılmasına göre daha fazla zaman alır ama kaza riskini en aza indirir. ülkemiz cahil yuvası olduğu için de insanların yüzde 90'ı çabuk olsun güvenliği siktir et diye düşünür. biliyorum çünkü, iş güvenliğine uyduğum zaman üstüm ve astlarım tarafından ne gerek var tepkisiyle karşılaşabiliyorum ama sırf şu görüntüyü yaşamamak için yapıyorum.

şu görüntüde paletlerde 2 yerde forklift bıçağının geçmesi için yer var, paletlerin 2 seferde taşınması lazım. ama biz bunu tek seferde götürürüz boşuna gidip gelmeyelim diye bir düşünce cana mal olmuş. şimdi adama sorsan değil iki, ömrümün sonuna kadar 2 milyon kez gider gelirim yeter ki oğlum yaşasın der ama artık ne fayda.
  • bizim milletin tipik iki özelliğini gösteren olay.
    1) tedbir bizim neyimize? bir şey olmaz yeaa.
    2) müthiş hızlı bir örgütlenme zekası ve yardıma koşma refleksi.
  • beyazıt'ta böyle aşırı yüklü birçok 3 tekerli motor görüyorum. ne ilk nede son iş kazası olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap