• hakkında nasıl bir karar çıkacağını hala merakla beklediğim birey.
  • bizde tez yazacağız diye bir yerlerimiz yirtalim.
    dönem uzar harç ödersin bir yandan çalışırsın emek verirsin ama yeteri değeri görmez...ne denir ...
  • yok sitesinde erisimi engellenmis olan tezdir. neticesini merak ettim ben de. bilen yesillendirsin lutfen.
  • üstünün örtülüp unutturulmaması için gündemde tutulması gereken skandal.
  • daha fantastik ve intihal içeren tezleri gördüğüm için hiç şaşırmadım.
  • megersem sisteme komitenin verdigi duzeltmeleri yapmadan onceki halini yuklemis akademisyen arkadasimiz. tabii yerseniz. keske kuzenim yazip yuklemis deseydi daha inandirici olurdu.
  • 1000 in üzerinde atıf alıp baştacı edilmesi gereken efsanevi metin. akademi tarihi böylesini görmedi vesselam.

herausgegebeni aldım.
  • yahu, unuttuk gitti işte, daha ne kurcalıyorsun? yok düzelttik de yok eksik halini enstitüye teslim ettik de bunlar gurur kırıcı ithamlarmış da falan da filan.

bak kardeşim, senin enstitüye yanlışlıkla teslim ettiğin bu tez, savunmaya soktuğun tez ise zaten düzeltme değil uzatma alman gerekirdi. zira aklı başında her akademisyen böyle bir tezin eksik olduğunu ve yeniden hazırlanarak veya geliştirilerek tekrar sunulmasını talep ederdi. ne kadar düzeltmiş olabilirsin ki bu tezi? olmamış işte, boşuna kasma.

bir de ne var biliyor musun? yalan atıyorsun. tezin düzeltme alacak ve sen düzeltmeler filan yapacaksın ama tezin ilk halini teslim edeceksin öyle mi? peki tez onay sayfasındaki hocaların tez sonrası imzaladıkları imzalı sayfayı tezin ilk halinde nasıl görüyoruz? bunu sen eklemediysen senin tezin zaman mekan bükülmesi yaşamış. kendi kendine birşeyler yapmış tezin.

halbuki savunman şöyle olmalıydı: herkesin çalma çırpma tez yapıp profesör olduğu, hatta birinin de ösym başkanı* olduğu ülkede kendi çapımda bu tezi hazırladım. suçlu ve günah keçisi neden ben oldum şimdi?

sana abi sözü, ısrarcı olma, unuttur kendini. yoksa sen konuştukça biz hatırlarız.
  • tez sahibinin enstituye yanlis tezi teslim etmisim ve enstitu eger beni uyarsaydi aciklamalarindan sonra beyin kanamasi gecirmemize sebep olabilecek tezdir ayrica.

tavsiye: sen tez yazma ulan ay*i
  • erzurumdan çıkması şaşırtmayan tezdir. bak canım kardeşim sizin o erzurumda kurdugunuz saçma sapan tezgahta ne idiğü belirsiz seyler hazırlayıp onu tez diye yöke kakalamanız neredeyse adeti kadim oldu. o üniversite sayesinde akademi belki de akademisyen olamayacak insanların akademisyenliğine sahne oldu. senin jürinde azıcık onur gurur olsa istifa ederdi keza sen de öyle. ayıbınla otur diye birşey vardır. senelerce o saçma sapan kelimeleri alt alta sıraladığın şey üstünden ekmek yedin. kimsenin hakkına girer miyim diye de düşünmedin. bir de yok efendim kitap olacakmış da öyle düzeltilecekmiş o tezi kim basar yahu? özetle o üniversitenin elemanları ve öğrencileri sürekli o üniversitenin aleyhinde davranıp, kuruma zarar veriyorlar. en trajik kısmı erzurum atatürk üniversitesinin doğudaki kadro alımlarında oldukça etkili olması. şöyle bir üniversite doğuda söz sahibi olmamalı çünkü akademik etik nedir henüz öğrenememişler.
hesabın var mı? giriş yap