şükela:  tümü | bugün
 • yıllardır görmediğin dostlarınla uzun zaman sonra bir araya geldiğinde açtığın ilk bira vardır ya, işte onun verdiği hissi anlatmak biraz güçtür. söyleyecek çok şey varken, sadece birandan bir yudum almakla yetinirsin. seni etkileyen o ana eşlik eden biranın ta kendisidir.
 • efes pilsendir. yeni ürünlerinin üzerinde de esaslı bira yazıyor.

  tombul şişe, kutu, xtra ve malt ürünlerinde yeni ambalaj yapılmış. ben çok sevdim görseli.

  ayrıca 1 yıllık raf ömrünü de 6 aya çekerek daha taze ve lezzetli bir bira olmuş. tombul şişe içemeyen ben artık su gibi içiyorum.

  mottoları da; doğal katkısız taze.

  ee o zaman tuborg katkılı mı diyesi geliyor insanın. ortalık çok karışacak.
 • gördüğüm kadarıyla efes'in yeni sloganıdır, her tarafı #esaslıbira şeklinde donatmışlar.

  benim gözümde tamamen çakma bir slogandır.
  adam gibi bira sloganı ile tuborg, efes cevap verene kadar müthiş bir atak yaptı, inanılmaz bir pazar payı çaldı ve özellikle genç kesimde o algıyı oturttu.
  bir çok yerde her gün ya tuborg aranıyor ya da "tuborg var mı? - yok - o zaman bomonti olsun" gibi diyaloglar yaşanıyor.

  hal böyleyken esaslıbira bana tamamen çakma bir slogan olarak geliyor, yazık dünya kadar pazarlama ekipleri vardır ama bir tanesinden yaratıcı bir şey çıkamamış demek.
 • efes pilsen'in biraları için kullandığı yeni sloganıdır.

  sanırım esaslı sloganıyla vurgulanmak istenen doğal, taze ve katkısız biranın ne olduğu. ürünlerin üstünde de bununla ilgili açıklamalar var. ha bu arada tuborg'un cinsiyetçi ''adam gibi'' sloganından sonra bu slogana çakma demekte neyin kafası anlamadım.