• eski halimi hatırlatan ve tebessüm ettiren tespit.
    memlekete değil annesine kısa süreli bir ziyarete gitse bile mutlu olurdum.
    artık bunlara gerek kalmadı komple ayrıldık da daha geniş çaplı mutluluklar yaşayabiliyorum.
  • eve erkek atıyordur.

"netflix eşcinselliği yayıyor" diye kendinizi kandırın!

herkes inanmak istediği yalanla mutlu netekim!
  • eşi evde olmadığı için sevinen, bunu bir rahatlık, özgürlük olan gören bence evli olmamalıdır. evliliğiniz özgürlüğünüzü kısıtlamamalı çünkü ve yalnız kalmak istediğiniz zamanlar olabilir bunu da eşinizle paylaşın ve bu zamanlara saygı gösterin.
  • vardır böyle bir mutluluk.

eş gittikten sonra, gelsin bekar arkadaşlarla dışarıda bol vakit geçirmeler, 101, batak, veyahut dota gibi bilgisayar oyunları oynamalar, maç izlemeler, merak edilen dizileri, filmleri izlemeler.. hele şu karantina sonrasında eşleri gidecek erkekler ( hele bir de küçük çocuk da var ise ) dokunmayın keyfine. adeta yeryüzünde cenneti yaşamanın karşılığıdır o süre onlar için. müthiş bir reset atma sürecidir.

ama ne demiş teoman '' her güzel şey bitermiş...'' velhasıl bir daha ki gidişe kadar, o günler mumla aranmaya devam eder. o gün gelene kadar whatsapp' ta yazışmaya devam..

edit : ben bekârım arkadaşlar. sadece arkadaşlarım üzerinden edindiğim görüşü yazmak istedim :)
  • eşinden bıkmış mutsuz erkektir.
    sırf başka şeyler yüzünden evlidir.
    ulan bu kadar mutsuz isen,
    niye devam ettiriyorsun evliliği.
  • memlekete gitmiş kadın mutluluğunun yanında esamesi okunmayan mutluluktur. yavan, yüzeysel, kısa süreli ve tatmin edicilikten uzaktır.

ailesinin evine giden kadın, eve ayak bastığı o saniyede kocasını unutur. eski arkadaşlarıyla, kuzenleriyle planlar yapar. alışverişe çıkar. çocuğun yükü üstünden kalkar. evle ilgili hiçbir sorumluluğu yoktur. gece sabahlara kadar oturur, öğlene kadar yatar. ayaklarını uzatmış annesi veya kardeşleriyle muhabbet ederken dede-torun fingirdemesini seyreder huzurla.

erkek ise ilk gün 'aman da ne güzel bekarlık' türküleri söylerken ertesi gün "bugün neden görüntülü aramadın, çocuk napıyo, kimle çıkacaksınız dışarı, sıkıldıysanız geleyim, neden mesajımı görmüyorsun, elinden telefon düşmezdi hayırdır? dışarı çıkıp eve dönünce yaz lütfen. telefonunun şarjı nasıl biter yaaa, neyse ben geliyorum bu haftasonu" diyerek kadını darlar. ne yalnızlığın tadını çıkarır, ne karşıdakine huzur verir.

p.s: hele ki iki üç kuzen planlayarak memlekette buluşmuşlarsa... kocası gurbet ellerde sersefil ölse cenazeye gitmez. o kadar diyim.(abartmayı sevmem ama biraz abartmış olabilirim ama olmaya da bilirim)
  • amannnnn tanrım. elektronik aletlerin nasıl çalıştığını bilmeyen mi dersin yemek yapmayı bilmeyen mı ararsın başlıkta. aciz erkek turnusolü başlık.

eşi memlekete/bir yerlere gitmiş kadın mutluluğu eminim sollar.
  • muhtemelen yanlış bir evlilik yapmış erkeğin kısa süreli mutluluğu. oysaki doğru kişiyle evlenseydi daha mutlu olabilirdi. erkek arkadaşlarıyla mangal yapmak, dota vs oynamak evliyken yapılamıyorsa sıkıntıdır. evlenince kişisel sınırlarını eriten, biz olmak yolunda kendi bireyselliğini kaybeden kadın erkek farketmez herkes bu ufak mutluluğu yer yer tadabilir. kendinin farkında olmayan insanlar biz olmayı başabilir mi, bu da tartışılır.
  • buzdolabında yiyecek yemek kalmayana kadar olan mutluluktur. yemek biter kadın özlenir. kadın bu ülkede yemek yapan, ütü yapan, evi derleyen toplayandır.
hesabın var mı? giriş yap