• lan bari burada bir gram demokrasi olsun. açın bir anket. sonucuna göre geri getirin ya da getirmeyin.

borusu olan öttürüyor. sürekli tepeden inme kararlar. bari burada olmasın. kaç tane kullanıcın var. bir kere de onlara sor. ölür müsün yönetim???

tercihim geri gelmesinden yana.
  • bence de. gerçekten alışsak şu ana kadar alışırdık ama harbiden alışılacak gibi değil. kendimi geçmişimi, kaybetmiş gibi hissediyorum :d
  • öncelikle yeniliklere oldukça açık bir insanım ve sözlükte yeniliklerin olması beni her zaman mutlu etmiştir. fakat ben bu yeni düzene alışamadım arkadaşlar. ben detaycı adamım yav. en son kim favorilerine almış entrylerimi, hangi entryleri favorilemişim, ne biliyim adam trol mü değil mi ne güzel bakıyorduk. profilimizden herşeye rahat rahat erişiyorduk. şimdi bakasım bile gelmiyor profillere.
  • ben'e tıklamıyorum artık, ben eski ben değilim zira. yeni temayı sevmemiştik, profil değişikliklerini ise hiçç sevmedik.

desteklediğim kampanya.
  • katıldığım önerme.
  • kanzuk'un an itibariyle sikinde olmayan kampanya. ekşi şeyler krizinde de olmazdı ama entry silme hareketi yüzünden karanfil dağıtmak zorunda kaldı. düşünüyorum da, esas şimdi entrylerimizi silmemiz gerekiyor. zaten arasak da bulamıyoruz ki!

eski entrylerimi açıp açıp okuyan adamdım ben. 4 yıl önceki halime bakıp kah gülüyor, bunu nasıl yazarım lan diye hayıflanıyor, bazen de hüzünlere boğuluyordum. ama bu artık yok. neden? çünkü eski entrylerle vakit kaybetmemeliyiz. içerik okumak sözlüğe para getirmez, içerik oluşturmalıyız.

gitgide soğuyor insanlar buradan. ama gidemiyoruz çünkü tekel haline geldi. keşke yazar kadrosunu komple transfer edebileceğimiz bir platforma geçsek. para kazanmak yerine geliştirme öncelikli bir şekilde yönetileceğimiz bir yere.
  • destek verdiğimdir.
    sözlüğün iyice içine sıçtılar. sözlüğe normalleştirici olmadan girmiyorum, normalleştirici olmadan profillere de bakmak içimden gelmiyor. bir halt yediniz ve gerçekten kötü işte, niye kabullenmiyorsunuz? itü sözlük'te de bu profil geldi ve yıllardır hangi entry ne kadar oylandı bakmıyorum, çünkü son derece kullanışsız. hadi bu uygulamayı yapacaktınız, itü'de bu saçma düzeni deneyimlemiş insanların fikrini alsaydınız bir?
  • size bir tema++ kadar yakın talep.
  • önedit: 775 entry sildim. 72 entry de çöpte bekliyordu, onları da sildim.

------------------------------------------------------------

yaklaşık 600 entry silerek destek verdiğim kampanyadır.

hem hesabımı sadeleştirmek hem de sitenin renginden profil sayfasına, captcha'dan reklamlara her şeyi dayatan sözlük yönetimine karşı bir duruş sergilemek istediğimden yaptım bunu. sözlükten çıkmamızı engellemek adına entry silmeyi eylemini de dakikada 2 ile sınırlamışlardı. 2017 yılında bir internet platformunun yapmaması gereken ne varsa yapıyorlar. devam etsinler, ben yavaş yavaş da olsa siliyorum entrylerimi.

isterlerse de uçururlar. kendileri bilir, kalite epey düştü nasıl olsa.

ekleme: daha önce kanzuk, ekşi sözlük ve değişiklikler hakkında uzun yorumlar yapmıştım. onları da sildim. sözlüğe yazmak zaman kaybından başka bir şey değil artık. ne tarafa dönsek troll, ne tarafa dönsek reklam. anketleri ve yıllarca sözlüğü kaliteli kılan kuralların yıkılışını, moderasyonun yokluğu da var tabii.

sözlük ne zaman kullanıcısına değer verir, o zaman içerik üretip katkıda bulunuruz.
  • böyle bir hakkımız olduğunu düşünüyorum ve eski profili geri istiyorum.. istirham ediyorum!
hesabın var mı? giriş yap