• dört yıllık eğitim süresince eski yunan dili gramer-syntaks kuralları öğretilmekte; bu bilgiler metin dersleri ile pekiştirilmektedir. eski yunan kültür dersleri yapılmaktadır.
  • bir çok öss mağduru kişinin bir yere yerleşeyim neresi olursa olsun mantığıyla girdiği istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi dahilinde bulunan bölüm(üm).ilk iki sene latin dili grameri,latince gramer alıştırmaları,yunan dili grameri dersleri latin dili ve edebiyatı bölümüyle olan ortak derslerdir.eğer tarih ve edebiyat seviliyorsa mitoloji gibi gayet eğlenceli dersler de içeren bölümdür.

2 ay sonra mevzu anlaşılınca gelen 1. edit: eğlenceli diyen ağzıma sıçayım!!!

finaller öncesi 2. edit: kendime lavman yapmak istiyorum...
  • aynı anda görülecek olan latince dersleri sebebi ile hangisine çalışayım diye kara kara düşündüren bölümdür. hele bir de düzenli çalışma alışkanlığı yoksa bu bölümdeki öğrencimizin tekrar öss ye hazırlanması en doğrusudur.
    3.* sene 1. sınıf diyen insanların sayısının bir hayli çok olduğu bölümdür.
  • bitirilmesi gerçekten zor olan bölüm. girer girmez iki sene üst üste çakmayana plaket, ilk senesinde direk geçene de cumhuriyet altını takılması farzdır.
  • mezunları kasiyerlik yapmaktadır.
  • bitirmesi zor olduğu kadar, bitirdikten sonra iş bulması da bir o kadar zor olan bölümdür.
  • istanbul üniversitesi bu bölümden 2014 yılında 4, 2015 yılında 3 mezun vermiş. hatırlayalım, kontenjanı 41 kişi. nasıl bir insan öğütme makinesiyse artık.

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans.php?y=105610131

ilerde emekli olunca okumak istediğim bölümlerden biri.
  • ilk dönem 60 kişiyle başlayıp vizelerden sonra yaprak dökümüne giren bölüm. pişmanım bırakmak istiyorum, bırakamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap