• tekerleme gibi söylenen hastane ismi, yapılmasına karar verilmiş.
    http://www.saglik.gov.tr/…-icin-imzalar-atildi.html
  • 2017 yılı başında açılması hedeflenen hastane.
  • bir önceki entaride 2017 yılı başında açılağı söylenmiş ancak gün itibariyle açılışı süresiz olarak ertelenen gereksiz hastane
  • eskişehir’de billboard larda reklamı dönen hastane. billboard’un yarısı devlet hastanesi kapandığını belirtiyor. bir hastanenin açılmasının diğer hastanenin kapanmasına neden olacağını ifade etmesi açısından üzüyor. çünkü bu durum hastaneler için müşteri garantisinin verildiğini kanıtlamaktadır. yani şehir hastanesi eskişehir’de kişi başına düşen hastane yatak sayısına marjinal bir katkı sağlamayacak. insanlar sıra beklemeye ve ameliyatlar için ileri tarihli randevu beklemeye devam edecek.
  • hastaneye maalesef geçen hafta taşındık. hekim ve hemsire kadrolarini aynen devlet hastanesinden kaydirdilar. ama röntgen laboratuvar fizik tedavi gibi zaten var olan bolumler için hizmet satin alma yoluna gitmisler. yani kendi personelimizi dagittik ille de parayla bu isi yaptiracagiz. daha once katta calisan iki personeln işini tam beş kişi yapiyor. yine de isler eskisinden kat kat zor ve bir türlü yetismiyor. tozu biri alıyor, çarşafı başkası değiştiriyor, yeri diğeri paspasliyor, hastaları mr tomoya ötekisi goturuyor, eczaneden ilaclari beriki
    getiriyor gebertsen baska bir isin ucundan tutmuyorlar. herkesin ağzında bir gorev tanimi lafi var. bir biz hemsireler gorev tanimimizi bilemedik. hele kat sekreterliği diye bir kadro var ki sadece yatış düğmesine basıyor. her hasta için bir tuş.. günde kaç yatış gelecek? toplasan 30 kez bir tuşa başaralı gün geçiriyor.
    beni üzen bu insanlara verilen maaşlar maalesef devletten alınacak. şehir hastanesine ise başlama ön kuralı ak partiye üye olmak. aslında.bu da yetmiyor. torpil de bulmak lazımmış. bòylece yandaşlara bir kişlik iş için beş kişiye maaş verilsin.
  • dışardan o kadar büyük gözükmüyor yada gözükse de işinizi görürsünüz sanıyorsunuz, yanılıyorsunuz. çok büyük! kaybolmamanız işten değil

3 metrede bir görevli var (doğrusu hastadan çok görevli var) dışardan hizmet satın alma olduğunu yazmış bir suser şayet öyle ise çok pis işlerin döndüğünü düşündüm

personel güleryüzlü, bir hastanede olması gereken herşey var hatta uzay üssü gibi ve bu hizmetten sadece sgk'li olarak faydalanmak çok güzel

bir de aklıma takıldı madem bu kadar sağlık sektörü üzerine yatırımlar yapıldı neden hastane kelimesi şifahane diye değiştirilmedi ki (nasıl artık statlara arena yerine park deniyor onun gibi yani)
  • eskişehir'de kale gibi bir hastane. mevcut hastanelerin kapanmasına neden olmaz umarım.
  • pazartesi günü ameliyat olacağım hastane... personel güler yüzlü ve ilgili olmaya çalışıyor... genel cerrahide yatış işlemlerim sonucu suit oda denilen servisin en cafcaflı odasına yerleştirdiler beni boş yatak olmadığı için... ancak 10 15 dakika sonra hemşirelerden birisi gelip idarenin bilgisi olmadan suit odaya kimseyi yerleştiremiyoruz o sebeple pazartesiye kadar idare odanızı değiştirebilir bilgisi verdiler... suite levelimiz yetmedi sanırım... rezalet başlığı açmak istemedim zaten bir süre sonra unutuluyor... hastanenin kendi başlığında bu olayı aktarmak daha kalıcı olur diye düşünüyorum sonuçta yaptıkları hiç hoş bir şey değil... ameliyat stresi yatış işlemleri kontroller tahliller derken bu tarz bürokrasi saçmalıklarıyla karşılaşmak insanı üzüyor ve ister istemez sorgulatıyor... binayı imkanları tesisleri cihazları ne kadar yenilersen yenile zihniyet hep aynı...
  • merkezi hastanelerden etmiştir. ne gerek vardı amk peşkeşe. amaç hizmetse kendin daha merkezi bir yere yap; hasta garantisi, kira saçmalıklarıyla uğraşma. duruma ve doluluğa göre yönlendir hastaları. hala savunanlar var. akp bize müstehak.
  • bütün şehir hastaneleri gibi bu da göte girecektir.
    nerede çokluk orada bokluk.
hesabın var mı? giriş yap