• süperdir bu erkekler. yüz metre öteden dişi burunları tarafından kokuları alınır esmer erkeklerin.cazibe, karizma, 10 parmakta 10 marifet...vs ne ararsan mevcuttur kimi esmer erkek kısmısında. daha ne diyelim bu cazibeye kapılmamak imkansız.
    (bkz: yeme de yaninda yat)
    (bkz: ah nerede vah nerede)
    (bkz: ah ulan ah dedirten seyler)
  • fiziksel olarak göze hoş görünmelerinin yanısıra bir de iyi huylu olurlarsa dadından yinmezler.
  • koyu rengin bir sürü kusuru kapamasından kaynaklanan bir cazibedir..
  • esmer olcak uzun boylu olcak bi de kırmızı giyerse "esmere kırmızı bagla sonra gec karsısına agla" derim baskada bisey demem cazibeliler kardesim
  • bulvar gazetesinin başlıklarından biridir.
  • çölde çayı izleme ve hayran olma sepelerinden biri.

--- spoiler ---
    efendim, o kafası gözü sarılı sevgili arap beyimiz örtüsünü çıkarınca ortaya esmer bir afet çıkmaktadır ve bu durum insanı manşetin manasına bir defa daha inandırmaktadır.
    --- spoiler ---
  • zamaninda turkiye sinirlari icerisinde fazla gecerli olmayan fakat suan ki durumda hem ulkemizde hem de herhangi bir avrupa ulkesinde hastasi olunan cazibedir.

efendim bildiginiz uzere turkiye bir akdeniz ulkesi, ege denizi sinirlari dahilinde ve icerisinde her turlu iklimi barindiran bir ulkedir. yani hem cografya yonunden hemde iklim yonunden genellikle insanlari esmer olur. bundan mutevellit esmerin bol bulundugu yerde tabiki fazla tutulmaz aksine ulkemizde sarisinlara baska bir gozle bakilmaktadir.

$imdi benden yola cikarsak (evet ben esmer birisiyim, hemde oyle boyle degil baya guney amerikali tarzinda) kucuklugumde bu ten renginden cok cektim. tenimin yanik oldugundan kelli bana takilmadik lakap gecilmedik dalga kalmadi. bunlara ornek vermek gerekirsek: zenci, arap, mapeza ki en unlusu buydu bir donemin flas oyuncusu kara tenli futbolcuydu, compella, kara, karabiber, komurcu vesaire vesaire. sirf bu yuzden arkadaslar arasinda bir otoritem olmazdi. hatta hatirlarim bazen geceleri allaha dua edip ''allahim ne olur beni de onlar gibi beyaz'' yap diye dua etmisligim bile vardir. tabi o zamanlar solaryum esmer ten falan moda degildi. hatta baya baya zenci muamelesi goruyorduk. gel zaman git zaman buyuduk serpildik. okul geregi baska bir ulkeye tasinmam gerekti. iste olay burdan sonra 180 derece dondu.

ben avrupanin hollanda ulkesine yerlestim. ilk zamanlar pek bir sorun yoktu. cunku gittigim okul zaten yabancilar icin yapilmisti. hollandali gormek imkansizdi yani. zaman ilerledikce ortamlara akmaya, cevre yapmaya basladik. bu arada her yerde solaryum patlamasi yasanmis, esmer ten adeta firtinalar estiriyordu. iste bu zamandan sonra hayatim adeta degisti. cocukkene kendi tenimden bikmis beyaz ten icin allaha dua eden ben simdi milletin gozunde uzayli durumuna dusmusum. cevremde inanilmaz bir ilgi, sokakta gezerken insanlarin imrenerek bakislari hatta soruyorlardi bazen hangi solaryuma gidiyorsun diye bende rabbim solaryum diyordum apisip kalirlardi. yani anlicaniz dayanilmaz cazibenin son levelina ulasmistim.

simdi cevreme bakiyorum da bir zamanlar sirf beyaz tenli degil diye dislanan insanlar bugunun dayanilmaz cazibelerin birer ornekleri haline gelmis. artik bu sadece avrupa icin gecerli degil, ulkemizde de solaryuma bir cuval para verip yanmak adeta farz olmus durumda. her ne kadar ulkemizde esmer tenli insanlarin cok olmasi durumu degistirmiyor. artik gun esmer tenlilerin gunudur. doya doya yasayiniz mutlaka bunun da modasi gecer.
hesabın var mı? giriş yap