• adamların algısı; bunu savunanların et yemeyip turizmi geliştirmek adına ölsün hayvanlar, gebersin balıklar, kudursun yunuslar deyip keyifle brokoli kemirdiklerine ilişkin...

bugün olan katliam ile ilgili bile et yemeyenlere kızılabiliyor. adamın fikirlerini geçtim; bu adamla bunu savunan insanların ortak bir rüya görmüşlükleri yoktur. adamlar öldürmemek üzerine yaşamak için bunu topyekün bir disiplin haline getirmiş. biri de gelmiş katliamin faturasından bir yüzde de bu insancıklara kesmeye çalışıyor, hıncını almaya çalışıyor.

haliyle sen kime ne anlatıyorsun? valla veganlar ve et yemeyenler sokak ortasında dövülmediklerine şükretsinler. olmayacak şey de değil. bunu anladım.
  • olup bitenlere üzülüp de buna sebep olan tercihlerden vazgeçmeyenleri biraz düşündürmesi gereken ifade. nereden biliyorsunuz belki bu konudaki tutumunuz iyilik ve kötülük skalasındaki yerinizi belirleyecektir.
    lütfen yanlış anlaşılmasın. bu çeşit görüntüleri izleyip de üzülen ancak tercihlerini değiştirmeyen kişiler kötü insanlar degil. bunu söylemek benim gibi bir günahkar için sınırı aşmak olur. ben sadece -iyi niyetin yanında-tercihlerimizin de kim oldugumuzu belirleyecegini söylemek isterim. yoksa sadece hayvanlara yapılan bu işkencelere üzülmek bile büyük bir erdemdir. görüntüleri izleyip de bir kaç saniyeliğine de olsa canı yanmayan kişilere ise merhamet ve empati kelimelerini hatırlatmaktan başka söyleyecek bir şeyim yok.
hesabın var mı? giriş yap