• ev savunması için en iyi silah kavramı bir başlıkta incelenecekse öncelikle ev savunması nedir konusu irdelenmek durumundadır. haliyle "ev kime karşı savunulacak?" sorusu burada en temel problemdir. herkesin ilk aklına hırsız gelmiş. ben ise bu noktada hırsıza atacağınız mermiye yazık diyerek konuya girmek istiyorum. hele bir öldürün, o an hırsız denilen toplum sürüngeninin ne kadar önemli bir yaşam formu olduğunu, ne kadar mükemmel bir vatandaşmışcasına hakları olduğunu hukukun karşısına sizi diktiklerinde anlarsınız. o yüzden evinize giren bir hırsızı farkettiyseniz tüm aileyi usulca en diplerde bir odaya toplayıp, herkesin güvenliğinden emin olup, kapıdan da hırsızı tespit ettiğiniz yere doğru kuvvetlice polis/asker/xxx vs. olduğunuzu ve silahınız olduğunu bağırın, bırakın neyi alıyorsa alsın ve kaçsın. polisi arayıp gelmelerini bekleyin. kapıyı da kapatıp arkasına bir eşya denk getirin...

asıl ev savunması hırsıza karşı değildir.

ev savunmasında 2021 itibarıyla herkesin, özellikle aile babalarının, aklının bir kenarında bulunması gereken faktörleri saymak isterim;

1) artık bu ülkede milyonlarla ifade edilecek sayıda, geçmişinde işlediği suçların da bilinmediği, hergün aşağılanan ve itilip kakılan, düşük gelir grubuna mensup bir kitle yaşamaktadır. üstelik bu milyonluk kitle iç savaş tecrübesi de yaşamıştır, sizden bizden tecrübelidir.

2) ciddi bir süredir türkiye nato'nun ayrık otu bir ülkesidir. son yıllarda yaşananlardan sonra müttefiklerimizle güven dışı bir ilişki çerçevesinde olmamız söz konusudur. bu durum 15 temmuz darbe girişimi sonrasında teröristbaşı gülen'in iade edilmemesi ve pyd terör örgütüne suriye kuzeyinde tırlarca mühimmat ve ekipman desteği sağlanması ile yüksek seviyelere çıkmıştır.

3) sur olaylarında polis ve tsk'nın birlikte çalışmasının hemen akabinde bekçilerin güvenlik sistemine entegre edilmesi ve sürecin devamında polise tsk envanterinin kullanımının açılması devletin bazı konulara dair bir istihbaratı olduğunu göstermektedir.

sadece yukarıda saydığım 3 faktörden günümüzde ev savunması kavramının hırsıza indirgenemeyecek bir olgu halini aldığı anlaşılabilecektir.

savunulacak ev gece uyuduğunuz ev olmak zorunda değildir. yaşlı annenizin, babanızın ya da yalnız yaşayan kız kardeşinizin, sevgilinizin evi olabilir. bu yüzden savunulması gereken eve ulaşım ve o eve ulaşılıncaya kadar sizi, ulaştıktan sonra da o evdeki herkesi koruyacak bir silah olmalıdır. dolayısıyla mühimmat problemi, pratik yapma problemi ve en önemlisi de edinirken yüksek maliyet problemi yaşanmayacak bir silah olmalıdır.

yüksek maliyet problemi yaşanmaması ifadesi tek başına seçenekleri yerli tercihlere indirgemeye yetmiştir. ayrıca silah edinmek isteyenlerin karşılaşacağı bürokratik engeller de hesap edildiğinde en iyi çözümün yivsiz av tüfekleri olduğu görülecektir. biraz pratik yapılarak elde edilecek tecrübe ile yivsiz bir av tüfeği ve fişekleri her türk erkeğinin elinin altında olmalıdır.
  • son günlerde daha çok ihtiyacını hissettiğim silah türü.

yeni çıkan sorunsuz tutukluk yapmayan model av tüfekleri hakkında yesillerinizi beklerim.
  • pompali tufektir, kismetse yakin zamanda alacagim alet

edit: kisa dipcikli olan shotgunlar tabanca gibi kapali alanda kullanilabilir. ayrica kaucuk muhimmatla oldurucu olmaktan cikarabilirsiniz tufegi
  • (bkz: leopard 2a7)
  • "ön edit: mesaj kutuma yazan çok sayıda arkadaş var. siz suçsuzun hapse girdiği suçlunun ise beraat ettiğini hiç mi görmediniz? acaba aynı ülkede yaşamıyor muyuz ben de şaşırdım bu kadar fazla mesaja. kadın cinayetlerinden yırtanları, polisin sesi yüksek çıkan suçluyu koruyup vatandaşı darp ettiğini falan hiç mi görmediniz? buna benzer on bin tane olay var"
    _____

yazılanları hayretle okuyorum. texas mı olum bura av tüfeği falan demişler. bi tanıdık yatak odasına kadar giren hırsızı pompalıyla vurdu diye hayatı karardı.

hem hapse girdi hem de hırsızın ailesi kan parası diye adamın tüm ailesini haraca bağladı. çocuk kadın ne kazanırsa onlara veriyo. adam hapiste hic bişey yapamıyor.
  • yine gelmiş dokuz kilit altında tutuyorum, fişekleri götüme sokup götümü de banka kasasında saklıyorum insanları.

atış merakınız vardır, fakat savunma merakınız yoktur, anlarım. silaha merakınız vardır, atışa matışa merakınız yoktur onu da anlarım. fakat "ev savunması için en iyi silah" başlığında silahınızı nasıl savunma amaçlı kullanıma uygunsuz bir şekilde sakladığınız anlatırsanız bu zırvalamaktır.

ateşli silahla kendinizi savunmanızı gerektirecek senaryolar öyle "2 3 dakikada silahı hazır hale getirmek" için fırsat tanımaz. saniyelik, hatta saniyeden kısa sürelerde kararlar vermeniz gerekir. o kararı verdiğinizde de kendinizi savunmaya hazır olmalısınız. abi bi dk, fişekler kasada, tüfek annemlerde, ben tüfeği alayım fişekleri süreyim sonra kapışalım diyemezsin. demeye kalksan da, zaten ateşli silah gerektiren bir vaziyet bir defa ortaya çıkmış ise, muhtemelen "tüfek annemlerde" derken çoktan ölmüş olursun.

daima atışa hazır halde tutulan, kolay erişilebilen ve bakımı düzenli yapılan silahtır. (bkz: #82180893)
  • (bkz: mg3)

koridora bakacak şekilde yatak odasından mevzilerseniz içeri girecek tehlikeleri çok rahat bertaraf edebilirsiniz.
  • evin çevresine mayın döşemek
  • ev kapısına fotoğrafımı asıyorum. kargo bile gelmiyor.
  • (bkz: zigana)
hesabın var mı? giriş yap