şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam olarak benim. kadına erkek gibi, erkeğe karı gibi diyen zihniyete inat yapıyorum. mutluyum. tadıyla, kıvamıyla, görüntüsüyle 100 üzerinden 100 alan yoğurdum dillere destandır.
  cacığa, mantıya, ayrana hayat veriyorum.

  şimdilerde ise katı gıdaya geçen kızıma %100 doğal yoğurdumu veriyorum. şu an herkes benim tarifimle yapıyor. tarifini isteyen varsa yeşillendirsin.
 • hayır ev yoğurdu yapan erkek benim. 1/3 manda, 2/3 inek sütü kullanıyorum.
 • ütü de yapabiliyorsa ve 26+ yastaysa evlenilecek erkektir.
 • buyrun benim. kefir de yapıyorum. erkeğin organiğidir.
 • abartılacak tarafı olmayan erkek. süte yoğurt kat kaynat. işin özü bu. şu an herkes annemin tarifiyle yoğurt yapıyor.

  tefal yoğurtcum ile yapıyorsan iş daha da fena ama. bildiğin hazıra konmuşsun demektir.
 • öğrencilik hayatımda yaptığım olaydır. dost yoğurttan daha ucuza geldiği de doğrudur. ha aldığım süt ne sütüdür çok mu su vardır süt tozu var mıdır? onlara karışmam ben sütü mayalar geçerim.
 • eşimdir. üstelik sütü kaynatırken başında durup karıştırmaya da bayılır. canım benim.
 • ev yoğurdu
  ev salçası
  ev pulbiberi
  ev ketçabı
  ev mayonezi
  ev közlenmiş biber konservesi
  ev kuru patlıcanı
  ev kuru biberi
  ev kuru domatesi
  ev yemeği
  ev kahvaltısı
  ev kebabı
  ev ekmeği
  ev keki
  ev böreği
  ev pastası
  ev temizliği :(
  ev hanımlığı ühühühü
  ....

  hepsi ve daha fazlasını yapan bir babam var, allah düşmanımın başına vermesin :/
 • aday olduğum erkek modelidir. ya ev yoğurdundan daha güzel ne var bu dünyada ? onu yapabilmek ne güzel ayrıcalıktır.
 • edit: en iyi aşçılar erkeklerden çıkar. erkekliği tüm gün bok çuvalı gibi yatıp, tuzu eksik diye yemek masasını devirmek olarak gören mağara adamları bilmez bunu. balon erkekliğinin altında bir ton kompleks barındıran klavye delikanlıları sizi. ne yazsak, hemen "ılık". ne desek, "sünepe". ne yapsak, "meriç"... ben sizin o ılık diyen dilinizi koparıp, elinize veririm isterseniz. sanal zontalar sizi. ( hakaret edenler yüzüme söyleyemedi laflarını. hem korkaksınız hem de basit bir yoğurt meselesinden bile tanımadığınız insanlara hakaret edecek kadar boş beleşsiniz.)

  benim bu. 4 ay önce kız arkadaşım öğretti, şimdi dediğine göre annesinden daha güzel yapıyormuşum. cıvık mıvık değil gayet de katı oluyor hem de. geçen gün elimden tabak düştü, içindeki iki kaşıklık yoğurt aynen tabağa yapışmış duruyordu, öyle diyeyim ben size.

  bu olayda en keyif aldığım şey, ponçik kedimin her gün üç kaşık bu sağlık kaynağından faydalanması; emeğimin en güzel anlamı bu bence, kızım daha sağlıklı besleniyor. darısı ileride olacak çocuklarımın da başına.

  ayrıca benden yoğurt yapan/yapmak isteyenlere tavsiye; mayanız soğuk olsun. maya sıcak olursa, yoğurdu cıvık ve ekşi yapıyor sanki. defalarca denedim, 'bence' yoğurdun tadı ve kıvamı daha güzel oluyor böyle. besin değeri olmayan paket sütle değil, günlük sütle yapın bir de.