• safkan stray cat.
  • himalayan blue point
    bu kediler genel olarak aşırı sakinliği ile bilinir. çok nadir miyavlama sesleri duyulur. tırnaklarını bile kesseniz kaçmaya çalışmazlar. karakterleri fark edebilir ama böyledirler. sürekli uyuyarak vakit geçirirler.
  • (bkz: tekir)
    aynı zamanda sokakta en bol bulunan cinstir
  • yine cins kedi düşmanları toplanmış.

evert haklısınız, tekir en iyisi. hatta dünyada bulunan bütün cins kedileri bir araya toplayalım, ondan sonra hepsini bir çukura koyup, benzin döküp yakalım. sadece tekirler kalsın. hatta yetmez ise, yaktıktan sonra hepsinin üstüne asit dökelim ve hepsinin yok olduğundan emin olalım. lanet olası aşağılık cins kediler, nefret ediyoruz sizden.

anladık, sokak kedisi sevdiğiniz için en hayvansever sizsiniz, altın madalya size.
  • sizin semtin sokak kedisidir. hem muhitte yabancılıkta çekmez
  • ya bunu anlayamayacak kadar kalın kafalı nasıl olunur ben anlayamıyorum. cins kedi düşmanlığımız falan yok, bunlar ağaçtan biten şeyler olsa hepsi aynı şekilde makbul. ama gel gör ki, bir kısım kedi, daha "havalı" ve millet para vererek hayvan sevgisi ile ilgisi olmayan konulara alet oluyor ya bizim buna isyanımız var. ne gibi mi? boku içerisinde spot ışıklar altında nefessiz daracık bir yerde 4-5 kedi sergiliyorlar ya, sen gidip aaaaaa whiskıs kedisiiiii ne tatlış alayım da evde gelene geçene havam olsun dediğinde, ya da çocuğuna bir canlı ile şekil şemal yapma hakkını tanıdığında, insafsız ve vicdansız bir endüstriyi besliyorsun. üretim zincirine anında sipariş veriliyor ve bu iş karlı olduğu için hiç bitmiyor. yeni canlar, yeni hayvancıklar, en iyi ihtimalle söylediğim şartlarda mutsuz, bir mahpus gibi canından beziyor ya da hastalıktan, açlıktan, yangından, havasızlıktan, pislikten, hareketsizlikten, mutsuzluktan ölüyor.

şimdi sen birey olarak bunu amaçlamıyor olabilirsin, ama bir düşün, çöp atan da dünyayı kirletmeyi amaçlamıyor, bir tek ben yapıyorum diyor ama çorbada tuzu oluyor fiili sebebiyle. biraz makro ölçekli düşünmek için çok zeki olmaya gerek yok. dilenciye para verirsen dilenci sayısını nasıl artırıyorsan, pet shop'tan hayvan satın alınca bu sektörü ve endüstriyi besliyorsun. dışarıdaki 100'lerce yuvaya muhtaç bedava sokak kedisi de cabası.

yeğenim özellikle goldıııın (golden retriever) almak istiyordu aptal doğa kolejine başladığı yıllarda. ona anlattık neden doğru olmadığını. 7-8 yaşında çocuk anladı.

evde beslenecek en iyi kedi türü sokakta bir yuvası olmayıp, soğuktan ya da bir arabanın altında ezilerek ölecek kedi türüdür.
  • iran cinsidir fakat özenli bakım ister. tüyleri uzundur taramanız gerekir. gozleri akar silmeniz gerekir. sık hasta olurlar veteriner masraflari yüksektir. ortalama ömürleri oldukça uzundur. (18-22 yıl) pek oyuncu değiller kucağınıza oturup sevilmek isterler. sıkılınca çekip giderler. sesleri de pek çıkmaz tam bir ev kedisidirler. (eger sorumluluğunu yüklenebilecekseniz)
    ote yandan russian blue tam bir bahçe kedisi olmakla birlikte evde de bakılabilinir. cok hareketli ve neşelidirler. eğer küçük yaşta alıştırırsanız kopek gibi tasma ile gezdirebilirsiniz yürümeyi severler. kısa tüylü ve inanilmaz zekiler. ıki kedi türünü de aktif olarak evimde besliyorum. ıran cinsi kedim 15 yasinda russian blue 4.
    ıkisinin de dünyası farklı kulvarlarda oldugu için seçim sizin...
  • (bkz: kaplan)
  • biz evimizde 2 kedi besliyoruz, ikisini de yavru iken ücretsiz sahiplendik. birisi erkek tekir, diğeri de dişi ankara kedisi diye biliyoruz beyaz renk uzun tüylü, yeşil gözlü olduğu için. tekir kediler sağlıklı ve hareketli oluyorlar. sarman kedi de baktık kısa süreli. para ile satılan kediler dışında herhangi bir kediyi sahiplenebilirsiniz. özellikle ticareti yapılan kedilerin alınmasını doğru bulmuyorum, birçoğu hasta oluyor. para ile kedilerin satılması hoş değil yurt dışından falan getirilip. her yer kedi, her sene yüzlerce yavru kedi oluyor memlekette, ayrıca kedisini sahiplendirenler hep var belli sebepler yüzünden. son olarak şöyle söyleyeyim eğer her şeyi ile kabul edip ömür boyu bakamayacaksanız hayvan sahiplenmeyin, yazık, sokağa bıraktığınızda kısa sürede hasta oluyor, ölüyorlar.
hesabın var mı? giriş yap