• benim yaptıklarımdan en kolayı mikrodalgada browni:
    3 yumurta
    1.5 su bardağı şeker
    1 su bardağı sıvı yağ (ben fındık yağı kullanıyorum)
    1 vanilya
    1 kabartma tozu
    1 su bardağı süt
    4 çorba kasığı kakao
    1.5 su bardağı un

şeker ve yumurta çırpılır, üzerine yağ, süt, vanilya, kakao eklenerek karıştırılır. bu karışımdan 2 su bardağı ayırıldıktan sonra kaptaki karışıma un ve kabartma tozu eklenerek tekrar karıştırılır. yağlanmış kare bir borcama karışım dökülür, mikrodalgada 600 watt'ta 10 dakika pişirilir. mikrodalgadan çıkarılan browni dilimlenir, üzerine ayrılan 2 bardak karışım dökülür, soğuyunca afiyetle yenir.

not: yanına kaymaklı dondurma çok yakışıyor.
    not 2: çok sık yapmayın acayip kilo alabilirsiniz ya da evde sizinle yaşayanlar alabilir. (kocamdan biliyorum)
  • 1 paket kakaolu bisküvi (rondoda un haline gelecek), içine 2 paket vanilya, 1 bardaktan az süt, fındık içi ve/veya ceviz içi (ezilmiş), 2-3 kaşık kakao, 5-6 kaşık pudra şekeri. hepsini iyice karıştırın, pişirmeye gerek kalmadan elinizde yuvarlayın, buzdolabında bekletin, çikolata damlalarınız hazır. ismi de bebek öpücüğü. ya.
  • (bkz: şekerli yoğurt). kanlıca usulü...
  • yoğurt üzerine pekmez dökülerek elde edilebilen tatlıdır. annem ise "biz çocukkken yoğurt yerine karın üzerine pekmez dökerek yerdik" der.
    (bkz: anan ölsün yokluk)
  • eti cici bebeyi biraz tereyağ ile un ufak et. sonra bir borcamın içine kaşıkla yapıştır bütün yüzeyi kapla. cezvede bitter çikolata ve biraz krema erit. kaplanmış biscuit'imsi yapının üzerini eritilmiş sosla kapla. 1 gün buzdolabında beklet. en güzel tatlıdır. bir tart kıvamında altı tarafı çok lezzetli olacak, çikolata tadı da kendisini çok güzel hale getirecek.
  • bir tabağa petit beurre bisküvileri koyun.

biraz daha bisküvi koyun.
  • buyuk kaseye bebe biskuvisi koyun, cirptiginiz hazir krema ya da krem santiyle karistirin. ustune de cikolata rendeleyin ya da hazir cikolata sosu alip, onu dokun. cidden guzel oluyor, hatta muzlu bebe biskuvisi ile daha da guzel oluyor.
  • (bkz: krep süzet)
    http://www.eksibition.org/show.php?id=63532&t=user
    tarif: 1 su bardağı süt, 1 su bardağı un, 2 yumurta çırpılır, içine bir tutam tuz, bir tutam vanilya, 1 çorba kaşığı pudra şekeri ve limon kabuğu rendesi konulup karıştırılır. düz bir teflon tavaya bir parça margarin (tereyağı çabuk yanıyor, tavsiye etmiyorum) konulup kızdırılır ve bir kepçe marifetiyle hazırlanan krep hamurundan tavaya dökülür, tava sağa sola sallanarak hamurun eşit dağılması sağlanır, bir yüzü pişince ( tavayı sallayınca oynayacak, yapışık olmayacak yani) öteki tarafına çevrilir. pişen kreplerin içine artık evde ne varsa, nutella olur, marmelat olur, fıstık ezmesi ve taze meyveler olur... koyup hamuru rulo yapın, üstüne de pudra şekeri, dövülmüş fıstık, badem, ceviz vs. koyup ımmmmf. afiyet olsun.
    edit: imla
hesabın var mı? giriş yap