şükela:  tümü | bugün
  • televizyon olmayan evin doğrudan bir bilim yuvası, bir edebiyat atölyesi haline geldiğini sanan insanlarda sık rastlanan durum.
    genelde yeni evli çiftlerde görüyorum ben bunu. bir televizyon muhabbeti, dizi muhabbeti açılmaya görsün direk gözleri parlıyor. hemen "bizim evde televizyon yok, hiç almadık. kocişime dedim ki biz evimize televizyon almayacağız onun yerine birbirimize ve kitaplara zaman ayıracağız, tamam mı aşkım? dedim. mahmut önce garipsedi ama şimdi o da alıştı." diye atlıyorlar lafa. istiyor ki ortamdaki herkes "ohaaaaa, nası yaaaaa, ay ger çek ten miiii, bürsssssstttşşşş.." falan desin.
    şimdi televizyon faydalı birşey değil hatta zararlı kabul ediyorum, evinde olmamasına senin adına sevindim ama napim güzel kardeşim? övgü mü bekliyorsun, başını okşayıp "afferin kızıma, hera! hera! afferin kızımmm" mı dememiz gerekiyor? anlamıyorum ki..
  • belki gurur vesilesi olacak kadar değildir ama hayatından televizyonu çıkaranlara her zaman imrenmişimdir.

çok fazla boş vakti olmayan insanların gereksiz yere hayatını işgal ediyor. oysa televizyon başında öldürülün zamanlarda neler yapılabilir neler...
  • tv izlememekle ordinaryus olmadığını kendisi de bilir, demagoji yapmanın lüzumu yoktur.
    beyni yıkanan cahil bir kukla olmama gururudur. algıda seçicilik yapar. kapitalist, kanemici şerefsizler tarafından önüne konanı değil de istediği içerik neyse onu açar izler. bu gururu yaşayan insanlar tv yerine internet kullanır. haklı bir gururdur. kendisini köleleştirmek için harcayacağı zamanı başka işlere ayırır. hiç olmadı, iş yapmasa bile o zamanda eğlence yaşar. tv izleyenlere oranla daha mutlu olabilir. bu da her zaman tv izleyenlere dert olmuştur.
  • televizyonu olup ben sadece belgesel izliyorumcu kesimin bir üst versiyonudur. takdir ediyoruz, saygılar.
  • yeni evli cift ile ilgili olan kismina cok defa sahit olduğum ve canı gönülden katıldığım tespittir.
  • buyrun benim? ayrıca ben senin anlamsız gururuna laf ediyor muyum? git ve arabanı bir üst modelle takas etmek için delicesine çalış!
  • yaşadığı kısa süreli haklı gururun hemen ardından, instagram, facebook, twitter allah ne verdiyse yardırır.
  • televizyonsuzluktan kaynaklı can sıkıntısını baskılamak için ortaya çıkan gururdur. "naapsın zavallı çok sıkılıyor." dedirtir.
  • "sensin" denilesi insana ait gururdur. sanki dünyayı kurtarıyor. böyle bi' havalar, kasılmalar. kolpa artistliktir. internet erişimin olmasın da görelim. televizyon alıyor musun? almıyor musun? buradaki televizyon tabiri de eskiden kalma aslında, yayın alıcı anlamında. oysa günümüzde monitör tv'ler de var, yayın alıcısı (tuner) içermeyen. disk için usb girişi, smart tv, youtube vb.

benim evimde televizyon var ama ne türk dizisi izlerim, ne survivor, ne de yandaş haber kanallarını. yani televizyon alınca bu abuk subuk şeyleri izleme zorunluluğu gelmiyor. bilgisayardan nasıl film izlenir ki? iki büklüm küçücük monitör karşısında. oysa film, dizi yayılarak izlenir. takıyorum diski, film-dizi izliyorum. smart tv ile youtube üzerinden bir şeyler izliyorum.
  • 140 ekran televizyonuma sarilarak guldugum durumdur.