• (bkz: önce bilal)
  • ah neler söylemek istiyorum ama hep gg.
    senin çocuklara giren çıkan yok tabi paşam, iki çürük raporuna bakar. rahat rahat çevirirsin ülkeyi yangın yerine, üstüne bi de utanmadan çocuklarımız feda dersin. vatan millet kelimelerini duyunca uyuşanlar da bunu sorgulamaz, kendi rahatın için ülkeyi yangın yerine çevirdiğini, ölen askerlerin boşu boşuna öldüğünü düşünmez, nefretini yönelteceği düşmanlar, başka sorumlular arar.

milletin huzuru için 400 vekil istendi, verilmeyince şimdi çocukların canı isteniyor. sonunda da adı vatan sağolsun olacak.
  • evlatlarını çok iyi feda ederler...
    savcılık tarafından sorguya çağırılan evlatlarını da feda ederler... buyrun bakın nasıl feda etmişler...
  • evlatlarımızı feda edelim yeter ki bilal'e bişey olmasın manasına gelen söz.
  • kimin evladını kime feda ediyorlarsa. hadi kafa güzel 70 milyonunki de mi güzel. noluyor lan?
  • (bkz: yine mi kefen)

sen başkan olacaksın, babadan oğula saltanat süreceksin, arada kaçak sarayında kızın en lüks arap atlarına binecek, oğlun en şatafatlı tenis kortlarında oynayacak, karın milyon liralık bardaklardan çay içecek, sen isviçre'deki banka hesabını pompaladıkca pompalayacaksın, sonra gelip de burada kendim için istiyorsam namerdim edebiyatı yapacaksın.

afedersin bana sordun mu? sana tahammülüm yokken, bir de canımı mı vereceğim senin sülalen rahat edecek diye?

savaşı sen çıkartıyorsun, oyların artsın da torun torban hüküm sürsün diye, öyleyse torun torbanı göndereceksin o savaşa. ha savaş sonunda ben de kaçak saray'da yaşayıp arap atı süreceksem, 1000 liralık bardaktan çay içeceksem, bak düşünürüm belki.

hiç buraya vatan millet sevgisi diye gelmeyin, bu ülkeyi seven vatanın toprağını da sever, haraç mezat satmaz. bu ülkeyi seven önce ülkenin menfaatini düşünür, rant için köklü kuruluşlarını yabancılara peşkeş çekmez, doğal zenginliklerini göz göre göre yok etmez. bu ülkeyi seven kendi hırsı uğruna vatandaşlarını ateşe atmaz, üzerinden kumar oynamaz.
  • evlatlarını öldürmeye meraklı bir ülkenin başbakanının söylemleri.

(bkz: gezi parkı şehitleri)
    (bkz: suruç katliamı)
    (bkz: roboski katliamı)
    (bkz: reyhanlı katliamı)

ve daha sayamadıklarım neredeyse 15 yıldır. durmak yok katletmeye devam diyor da diyor.
  • söyleyen kişinin önce kendi evlatlarını bir göndermesi, feda etmesi gereken söylemdir. sonra konuşalım.

askerlik evdeki paraları sıfırlamaya benzemez...
  • birkaç mehmet şehit oldu diye meclis toplanmaz diyen hüseyin çelik'in 2 oğlunu da listeye yazmaya unutmasınlar.
  • artık yenmeyen laflardır. etrafı o kadar kafasız, çapsız, dalkavuk, yalaka ile dolmuştur ki, kendisine verilen akıllar 90 lar türkiyesi akıllarıdır. hani şu her şeyi sorgusuz sualsiz kabul ettiğimiz yıllar. bu kafayla rte'nin kendi kendini imha etmesi yakındır. bakın analar artık vatan sağ olsun demiyor. herkes neyin ne olduğunun farkında bir rte ve dalkavukları hariç.
hesabın var mı? giriş yap