• siirt'te gerçekleştiği iddia edilen şey.

bir hafta içinde dikkatleri siirt'e çeken ikinci vaka. diğeri için bkz. (bkz: siirt valisinin obama'ya attığı tweet)

valinin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"aileyi ben de ziyaret ettim. ilk önce inanamadım aniden ateş yanıyor, yan tarafta öbür tarafta yangın oluyor. evine gittiğimde baktığımda bir sürü battaniye ve yatakların yandığını gördüm. gerçekten fizik ötesi bir olay, anlam veremedik. izah edemediğimiz bir nokta var. evde tüp ve ateş yakamadıkları için aileye günde 3 öğün sıcak yemek vermeye başladık. bu yangın devamlı oluyor. çocuk okula gidiyor, okul yanıyor. sınıftaki sırası askıya astığı montu yanıyor. bu noktada biz de uğraşıyoruz, inşallah dertlerine deva buluruz.''

sanki birileri bilinçli olarak dikkat çekmeye çalışıyormuş gibi bir hava var. bilemedim.

kesin cindir.

https://web.archive.org/…onra-tutusmadi-h39536.html

edit: sonuç raporunu da içeren link eklendi. nickmikyokolm'a teşekkürler.
  • "carrie'nin öfkesi" olduğunu tahmin ettiğim şey. evin kızına dikkat etmek lazım diyorum zira kızın sınıfında da olmuş benzer şeyler.

(bkz: carrie)
  • ilk okuduğumda fotoğrafı görür görmez "bu bebeler yakıyodur la" dediğim okuyunca, ve buzdolabının içinin bile yandığını görünce tırstığım olay. bu ne lan
  • baştan sonra kolpa olan haber.

--- spoiler ---

haberin başında ev sahibi "bizim olduğumuz vakitte eşyalar yanmıyor. ancak çıktığımız an eşyalar yanmaya başlıyor" diyor.

sonra haber "öte yandan aile fertlerinin cep telefonuyla evden görüntü aldığı sırada halı ve evin bir kısmının kendiliğinden alev aldığı görülüyor" diye bitiyor.

--- spoiler ---

arkadaş şu tip şeyleri haber diye sunmayın yahu. usturuplu sallayın biraz ya da.

edit: bir itfaiye eri getirsen oraya sana yangının neyden çıkmış olabileceğini iyi kötü söyler. yok müftü yok hoca. akıl fikir diliyorum sayın valiye.
  • ntvmsnbc'nin habercilik anlayışının çürüyüşünü 1 hafta içinde açıkça gözler önüne seren ikinci haber. diğeri haber değil aslında, derleme yapmışlardı kendilerince. bbc mi okuyalım ne yapalım anlamadım valla.
  • "kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu." denildiği halde ortada ne bir görüntü kaydı ne de bir kanıt vardır. 90'larda falan çok popülerdi bu tarz kolpa haber başlıkları. demek ki nostaljik haberlere geri dönüş yapıyoruz amk.

benim koptuğum noktaysa melek(ironiye gel) isimli kızımızın "okulda kitaplarımı masanın altına koyuyorum bir süre sonra yanarken buluyorum" açıklamasıdır. "kız yoksa masa diye sobanın içine mi atıyosun kitaplarını?" diye sormadan da kendimi alamıyorum.

düzeltme: başlıkta verilen haber sitesi copy paste yaptığı için video'nun linkini vermemiş ancak aa'nın sitesinde varmış.

tabii bu video ile birlikte haberin kolpa olduğu daha bir aşikar. yanan kazağı, sınıfta yanmış bir duvarı falan çekiyorlar ama olayın ne başı var ne sonu. özetle sırlar dünyası terk bir haber.
  • haberin kaynagi aa olmasi, isin icinde vali ve rektor aciklamalari olmasi nedeniyle inandigim olay. tasak gecilebilir, boyle haber mi olur amk hahahuaha denilebilir ancak isin icine resmi kurumlarin da girmesi ve boyle bir isten kimsenin cikar saglayamayacak olmasi beni ikna etti. zamaninda teksoyda da cikardi boyle seyler o zaman da tirsa tirsa izlerdik.
  • (bkz: fringe)
  • valinin evi ziyaret ederken yanında hoca götürdüğünü öğrendiğimiz haber. çok bilimsel gerçekten. sonrasında da pilavlı sohbet mi ettiler acaba.
hesabın var mı? giriş yap