• eski sevgilisiyle evlense, ondan da önceki sevgilisini özlicekti dedirten bulgu. sorun evlilik müessesesinin kendisinde, bunun kişilere atfetmeye gerek yok. evlenmeyin arkadaş.

edit: bu entryde evlilik müessesine fazla haksızlık ettiğime kanaat getirdiğim için düzeltme yapıyım istedim. birbirimize ve kendimize dürüst kalacaksak neden evlenmeyelim de; çevremizde cereyan ettiği haliyle, uyduruktan bir evlilikte, bu tür saçmalıkların olması normaldir bence. nostalji duygusuyla lan eskiden x'le ne mutluydum falan gibi triplere girmek olası kötü ilişkilerde. kötü ilişkiler de genelde evlilik oluyor zaten. ilişki olsa duramazsın zira*
  • ben daha evlenmeden özledim bu itçiği, gerçi kendisiyle sevgililik mertebesine ulaşamamıştık. şu anda da sevgilim yok; fakat ben şimdiden derdine düştüm. ya evlenince de özlersem diye.
    (bkz: sikerim böyle aşkın ızdırabını)
  • bu cikarimi destekleyebilecek; eski sevgiliyi hatirlatan, anlatan sarkilar icin bosuna onlarca yorum yapilmiyor ve en sevilen sarkilar arasinda olmuyor.

unuttun mu beni

ayrica

(bkz: zeigarnik etkisi/#38053976)
  • süper olay. knut hamsun'un cümleleriyle şöyle: "siz hiç ömrünüzde, bir erkeğin evlenmek istediği asıl kadınla evlendiğini gördünüz mü?"
  • konuyla ilgili yapılan ankette türkiye'deki kadınların mutlu bir aşk için ekonomik nedenlere %19.6 oran vererek kendilerine bile yalan söylediği ortaya çıkıyor ancak adamda para bitince kadınların en az %90'ı hiç birşey bulamazsa yoktan problem var ederek adamın canını sıkmayı başarıyor. evlenmeden önce gönlü kimi çektiyse onunla takılırken evlenecek olduğunda ortalamanın altında bir tipe sahip fakat cüzdanı kabarık bir adam arıyorlar. bunlara rağmen ankete göre parasal sebepler pek de önemli bir detay değil. enteresan.

paranın gerekli bir araç olduğu herkesce kabul edilen bir gerçek ancak sen git kabarık cüzdanla nikahlan, ne bir tutku ne de bir ten uyumu ara, bir zamanlar tutkuyla seviştiğin, seni parayla değil de aşkla tatmin eden adamı özlersin elbet.
  • her üç kişiden birine komşunun tavuğunun kaz görünmesiyle açıklanabilir durumdur. her üç kıvırcıktan biri saçlarının düz olmasını, her üç beyaz tenliden biri esmer olmayı, her üç sözelciden biri aslında sayısal seçmiş olmayı istiyordur, sayın bakın inanmıyorsanız.

eski sevgilisiyle evlenmiş olsa bu sefer de "keşke bekar olsaydım" diyecek olabilir bu üç kişiden biri.
  • --- spoiler ---

türkiye genelinde yapılan bir araştırmaya katılanların yüzde 72.1’i aşka inandığını*, yüzde 27.9’u ise inanmadığını söylüyor. ilk görüşte aşka inananların oranıysa yüzde 72.3*
    --- spoiler ---

şimdi ben yanlış anlamadım di mi? yüzde 72.1 aşka inanıyor, yüzde 72.3 ilk görüşte aşka inanıyor. o arada kalan yüzde 0.2'lik kesimin kafasından istiyorum.
  • - onu düşünüyorsun di mi meltem
    - e...e-vet.
    - amk karısı ulan o benim ya zaten. her ankette manipüle olmasan olmaz.
hesabın var mı? giriş yap