• "evli ve iki çocuk babasıdır. inglizce bilmektedir": bürokrat cv'sinin vazgeçilmezi.

devlet, görevlisini-bürokratını tanıtırken son iki cümleyi medenî duruma ve yabancı dil bilgisine ayırır.

önce doğum tarihini verir, sonra mezuniyetini, hangi yıllar arasında hangi görevlerde bulunduğunu ve nihayet medeni hâl ve yabancı dil bilgisi.

buradan "ideal bürokrat"ın tanımı da çıkmıyor mu?

liyakat esasına göre sabredeceksin, evli olacaksın ve bir yabancı dil bildiğini iddia edersen fena olmaz.

"bekârdır ve linux'la ilgilenmektedir" gibi şeyleri devlet pek sevmez.

http://www.google.com.tr/…ilizce bilmektedir"&meta=
  • al bundy'yi tanımlayan cümledir.
  • evli ve üç çocuk babasıdır versiyonu da olan, çocuklardan birisi erkekse mutlaka ama mutlaka belirtilen büyük adamların**** cvlerinde geçen cümle. "evli ve biri erkek üç çocuk babasıdır". abartısız ben bugün* bunu gördüm.
  • türkiye'de üst düzey devlet memuru olabilmek için olmazsa olmaz şart..

3 çocuk ya da ek diller bilmek sizi terfiden uzaklaştıracaktır..
  • (bkz: duz adam)
  • bol kravat kokan bir cümledir. yönetici, bürokrat, üst düzey asker, ceo cv'lerinin vazgeçilmezidir. 3 çocuğunuz varsa bunların hiçbirini olamazsınız. şahsen ben ik'cı olsam 3 çocukluyu işe almam, alsam da hiçbir zaman yönetici yapmam. almanca biliyorsa yaprağımı yesin, siktirsin gitsin. patronsam terfi ettirmem. evli ve 2 çocuk babasıdır klişesini yedirmem.
  • alt açılımı; karısını aldatmış ya da aldatmak üzeredir olan satndart bir cv tanımı. niye böyle diyorum, çünkü kapıcı cv'lerinde bu ibare yalın olarak "evli ve iki cocuk babasidir" diye geçmekte halen. kapıcıların henüz karılarını aldatabilecek halleri yok da ondan. yoksa onların cv'lerine de eklenir eminim "ingilizce bilmektedir" ibaremiz. ayy, ne yakışıklı!
  • trt'nin bilgi yarismalarina** katilan erkek yarismacilarin tanitiminda sikca duyulan, bir nesil onunla buyudu ornegi cumlecik.
  • (bkz: etiket)
  • kastamonu üniversitesi orman fakültesi akademik kadrosunun varsayılan özelliği; çocuk sayısında oynama yapıyor bazen.

http://www.kof.gazi.edu.tr/akademik kadro.htm
hesabın var mı? giriş yap