• magandalık yapmaya çalışan çomarlara müdahale etmiştir.
  • çomarland’da bugün
  • dünya bir dakikalığına güzelleşmiş. öküzler babalarının çiftliği gibi yolu kapatmışlar evlilik teklifi yapıyorlar. polis de gelip bir güzel dağıtıyor bu bencil sürüsünü.siktirip bu ülkeden gitseniz ne güzel olur.

--- spoiler ---

serdivan ilçe merkezinde bulunan kafeler sokağı’nda yaklaşık 50 kişilik grup, evlilik teklifinde bulunacak arkadaşları için organize oldu.

kalabalık teklif için yolda toplanırken, bu sırada olay yerine sakarya emniyet müdürlüğü’ne bağlı motorize trafik polisleri geldi.

ekipler, yolda bekleyen sürücülere trafiği tehlikeye düşürdüklerini söyleyip, araçlarını bulunduğu yerden almalarını istedi. sivil kıyafetli bir komiser de aracından inerek kalabalığa 'dağılın’ uyarısında bulundu.

ancak grup dakikalar içinde teklifi yapıp dağılacaklarını söyleyince bu kez komiser, "istemiyorum, burada kimse kalmayacak. kim varsa gözaltına alırım. yolu boşalt hemen. gördüğünüz tüm araçlara ceza yazın" diye cevap verdi.

kafeler sokağı’ndaki vatandaşlar olay yerinde toplanarak yaşananları izledi. kalabalık polisten gördükleri tepki sonrası olay yerinden dağıldı.
    --- spoiler ---

https://twitter.com/…iyet/status/894119538014527488

http://www.hurriyet.com.tr/…husranla-bitti-40541679
  • bu arkadaşlar eminim hasta veya yaşlı indiren öndeki kişiye korna çalıyorlardır.
    bu arkadaşlar eminim kırmızı ışık yeşile döndüğü anda kornaya abanıyorlardır.
    bu arkadaşlar eminim geçiş üstünlüğü olan yaya yola inse üstüne sürüyorlardır.

ve bu arkadaşlar "10 dakika trafik kapansa ne olur?" gibi bir şey söylüyorlar. o 10 dakika kapanan yol bir hastanın hastaneye yetişememesi ve ölmesine sebep olabilir, bir kadının doğumunun hastaneye yetişememesine sebep olabilir. bir kişinin işe geç kalmasına sebep olabilir (akşam çalışanlar da var). ayrıca 10 dakikada o kadar prodüksiyon yapamazsın evlilik teklifi ayağına. 5dk için kimse polisi çağırmaz zaten. aynı zamanda polis de 10dk'da intikal edemez. en az yarım saattir o yolun öyle olduğuna inanıyorum.

polisleri pek sevmem, lakin bu sefer polis haklı. yolu keyfine kapatamazsın.

ha memleketin başındaki kişiler de güvenlik bahanesiyle bütün gün kilometrelerce yolu kapatıyorlar. imam-cemaat ilişkisi de böyle oluyor.
  • sokarım evlilik teklifine, 5 dakikada trafik dursa ne olacakmış...
    olayın toplumsal hassasiyet, hak arama vs. gibi bir durumu yok.
    sen bugün 5 dakika durdurursun, 2 gün sonra ali 10 dakika durdurur, sonra veli otobanda araçları durdurur halay çeker.

çomarlık türk dizileri ile birleştikten sonra ayazda kır düğünü hayaliyle süslenince böyle sonuçlar çıkıyor ortaya.

bu olayda polis sapına kadar haklıdır.

khk ile bir kanun çıksa, böyle çomarlara uyarmaksızın direk jopla dalma zorunlu kılınsa keşke.
  • keşke babanda 10 dk daha geç kalsaydı dediğim durumdur.
  • evlilik teklifi saçmalığıiçin 5-10 dk caddeyi kapatmayı normal gören yurdum kezbanlarını ifşa etmiştir.
  • kadının sesinden kulağım kanadı
  • polis izin vermeyince siz görev başında alkol kullanıyorsunuz diyen bir adet
    kısmetse olur evlilik programı oyuncusu barındıran kız olan video, bu kısmetse olur programının yarışmacıları çok baş yaktı. neydi bu kız hatta acun'un işte benim stilim yarışmasında.
    videoda 2.50 den sonra polise değil kameraya bakıyor, oyna oynaa

edi; https://www.youtube.com/watch?v=mnqz5vtjiiw
  • "ya beşey söliceem beş dakka on dakka trafik dursa nolur yağnee? görev başında alkol falan mı alıyosonooğz?" diye bağıran mavi gömlekli bir şuursuzla uğraşan polis.

türk insanındaki bu sınırsız şımarıklığın ve görgüsüzlüğün kaynağı nedir anlamıyorum. böyle şeyler on sene öncesine kadar ayıptı, lümpenlikti. herkes kendini her konuda sonuna kadar haklı görüyor. işimiz yaş. parabolik artan bir görgüsüzlük grafiği var.
hesabın var mı? giriş yap