• eğlenceli bir norveç dizisi. bolca norveçli tanıyan bir alanyalı olarak norveçlileri oldukça iyi yansıttığını söyleyebilirim.

adamlar cidden sıkıcılar ve belli bir normalleşme seviyesine ulaşmak için ciddi düzeyde alkole ihtiyaç duyuyorlar. bu anlamda güzel bir dizi olmuş. birçok yerinde sesli güldüğümü söyleyebilirim.

finans, doğa, alkol, eğlence kavramlarının bolca işlendiği akıcı bir dizi olmuş. insan norveç'in muazzam doğasına gerçekten hayran oluyor. o yavaşlık ve sessizlik biraz ürpertiyor ama buram buram akan medeniyeti seyretmek keyifli.

dizideki tiplerin gerçek hayatta başarılı olmalarının birçok sebebi vardır elbet ama ben dizi boyunca birbirlerine hiç yalan söylemediklerini fark ettim. yani en fazla biraz geç söylüyorlar diyelim. izleyeceklere tavsiyem mutlaka evinizde kaliteli viskiler ve bol miktarda bira bulundurun, ciddi ciddi canınız çekiyor zira.

benzer demeyelim ama aynı kulvarda bulunan başka bir iskandinav yapımı için; (bkz: druk)
  • imdb de 46-48 dk gosterilen ikinci sezon sureleri, blu tv de 32-34 dk arasi.
    masallah.
  • ölüme mahkum hastalara ötenazi hizmeti sunan uluslararası bir kuruluş. isimleri de pek manidarmış.

http://www.exitinternational.net/
  • mazi gönlümde yaradır. çürüyüp gitmeye mahkum olmamış ne kaldı bu topraklarda.hala saygıyla karşılanırız bu mekanda ağırlamak ister bizi ama nafile.her cuma rıhtımdan 15-20 kişi gidişimizi hatırlarım.100 msü'lü kazancıda çocuklar gibi şendik.
  • black atlass tarafından icra edilen şarkı radiohead'in creep'ine ohannes derecesinde benzemektedir. esinlenmenin de bir sınırı var kardeşim.
    creep olmasaydı başımızın tacıydı ama.

https://www.youtube.com/watch?v=engd27af5_o
  • blutv de denk gelip bir günde bitirdiğim birkaç tane genç milyoneri anlatan dizi. eğlence hariç çok fazla ortak noktası olmayan bu elemanlar nasıl böyle sıkı dost olmuş ilginç.
    --- spoiler ---

biri komada adama eroin veriyor. biri dışarda işemekten zevk alıyor. ( sanırım ikisi aynı kişiydi ). biri strese girdiğinde komuşunun evine bahçesine arabasına bulaşıyor. biri sadece karısından başkalarıyla yatıyor. biri zaten kafayı sıyırmış.
    --- spoiler ---
    ama sonuç olarak eğlenceli ve yer yer ' milyonerler böyle yaşıyormuş zaar ' dedirten dizi.
  • avrupa'daki en büyük 10 exit | 2018

exit nedir? : bir girişimcinin veya ortaklarının hissedarı olduğu girişimden firması için en uygun zamanda çıkış yapmasına, yani girişimini satmasına exit denir.

1. zoopla : birleşik kralık
    2. izettle : isveç
    3. mendix : hollanda
    4. trendyol : türkiye
    5. ccp games : izlanda
    6. shazam : birleşik krallık
    7. new voice medya : birleşik krallık
    8. relayr : almanya
    9. gram games : türkiye
    10. metapack : birleşik krallık

kaynak : state of europan tech report
  • 3. sezonunu bugün itibariyle bitirmiş olduğum, çok beğendiğim norveç dizisi. başına oturup da tüm bölümleri izlediğim nadir dizilerden biri oldu bu yapım. kelimenin tam anlamıyla soluksuz izledim. keşke bitmeseydi ama işte yapacak birşey yok.

buradan sonrası spoiler içerir!

"dizinin baş rollerinden biri olmamasına rağmen magdalena karakterinin intihar sahnesi beni baya üzdü. bir insanın anlaşılmaya çalışmak için gösterdiği çabanın sonuç vermemesini çok güzel anlatmışlar. ben yine de henrik'in magdalena'ya karşı birşeyler hissettiğini düşünüyorum en başından beri, bana geçen bu oldu en azından.

bence dizinin psikopatı adam değil, bence kesinlikle jeppe, * ve hermine. yani kadın baya baya kendi parmağını kesti! "

spoiler bitti!

muhtemelen tekrardan izlerim gibi duruyor. 3.sezon, son 2 bölümü sansürsüz izlememenizi tavsiye ediyorum. ben bir çılgınlık yapıp 3 sezonu da sansürsüz izledim :)
  • başarılı bir dizi. para ile ilgili sınırsızlığı daha doğrusu doyum sınırının olmadığını insanın gözüne sokuyor.

para nedir sorusunun cevabını güzel vermişler.

tanım: bir norveç dizisi
  • ata demirerin 2007ye merhaba dedigi maxi single albumunun adidir.
    albumde yer alan 4 sarkinin isimleri boy sirasina gore su sekildedir.
    beyoglu nda gece, tavşan , fındık fıstık ve kiraz
hesabın var mı? giriş yap