şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aşka söyleyeceğimiz cümlelerin başında ona seslenirken hakaret gibi savurduğumuz söz. aşka "lan" demektir bir bakıma.

  bir de ibrahim tenekeci var.

  "ey aşk! yaptığını beğendin mi? yetimler gibiyim ziyafetten aç dönen." diyen.
 • başka bir sezai paracıkoğlu çocuğu

  ey aşk farkındasın
  hüznüm sana ait
  iki yalancı sarılmışız korkudan
  zamana
  ey aşk kayıp çocuk
  her şey sana ait
  iki yalancı sarılmışız korkudan
  zamana
  o dudaklar,bakışlar
  kıvırcık yalanlar
  yalanlar,dolanlar
  çalınmış zamanlar
  kramplar ilaçlar
  bitmeyen kabuslar
  ölümcül atlayışlar
  ayılmalar bayılmalar
  çıkışlar kaçışlar
  cevapsız sorular
  kirlenmiş şarkılar
  umutsuz yakarış
  nanannnannnanana
  nnnnanananaaa
  ooooo
  nanaannnnaaaaa
 • halil sezai'nin pek bilinmeyen şarkısı. halil sezai nefretinin tavan yaptığı şu günlerde (ki bu nefreti hiç haketmediğini düşünenlerdenim) bi dinlemesi lazım insanların. enfes şarkı olmuş bence, adamın türk müziğindeki belli bi boşluğu doldurduğu açık da iş bu şarkıyı da dinleyip "hiç beğenmedim bok gibi bu da" diyorsan, söyleyecek sözüm yok sana, farklı dünyaların insanlarıymışsınız demek ki der geçerim...

  ammaa; halil sezai'yle isyaaaaaağağğn diye dalga geçmeye çalışan insanlar var ya hani hah işte onların da sike sürülecek aklı yok belirtmeden geçmiyim dedim. neyse hadi kaçtım ben.
 • halil sezai'nin bi kere dinlemeyle doyulmayacak şarkısı gibi geliyor bana.. biraz cohen biraz jay jay johanson havası da yok değil hani..
 • halil sezai'nin ocak 2013'te çıkacak yeni albümünün adı. umarım yeni albüm hayalimin ortasında'yı da içerir.
 • yeni albüm, sessayi'den. öyle bir şarkı biriktirmiş ki öncesinde, ikinci albümü de kotarmış vesselam. bu birinci helalim. düzenlemeler ilkine göre daha uzak diyarlardan. basmamışlar klarneti zart zurt, yurda yarasın, iyi gelsin diye. buraların kulakları malum, klarnete teşne. ey aşk bu açıdan daha samimi işte. yine çok daha iyisi olabilirdi hissiyatı var ama bu da pis insan mayası tabii. ama zaten o şarkıları dinlettiren bana, sessayi'nin sesi, sonra yarattığı pus içimde, en sona kaldı düzenlemeler bak. ilk albümde bir şok durumu mecburen yaşadım çünkü, o şarkıları çok önceden bir dinlemiş, öyle sevmiştik. sonra bi baktık, zart zurt klarnetler, bilmem birşeyler...

  hem dedim düzenlemeler en sonda, hem de maşallah dilim düştü düzenleme, düzenleme diye. nasıl biriysem şu dakka. neyse.

  çok acıklı, güzel, ben dinliyim diye yapılmış en az 5 şarkı var. bir kaç arkada çalsın, rahatsız etmez tarzı, bir kaç da fif yaa ne ki bu şimdi nam şarkılar, her zaman zuhur ettiği üzere, var. bak yemin olsun, ben bir albüm yapıyım, öyle şarkı koymıycam albüme, söz. olsun 4 şarkılık albüm olsun.

  haydi bakam.
 • uzun yola çıktığınız zaman kulaklıklar kulağınızda; halil sezai dinlerken uyuyakaldığınızda sizi uyandıracak olan şarkıdır. gözlerinizi bir açarsınız, farklı bir şehirde; kapkaranlık gecede sarı sarı aydınlanmış yollarda kapkaranlık otobüste gidiyorsunuz gideceğiniz şehre. ya da istemeye istemeye gidiyorsunuz bir şehirden.
 • ey aşk... sen nerelerdeydin. bu kadar basitmiş gelivermen: "bir gün gelir, dünyanın bir yerinde yıllarca senin haberin olmadan yaşamış birine bütün hayatını anlatmak istersin." (bkz: murathan mungan)
 • bir an nem dinliyorum sandım. meğer halil sezai'ymiş.

  tanım: halil sezai'nin nem'in vokaline özenerek söylediği şarkısı.