• iyidir hoştur da inşaatı günümüzde bile devam etmekte olan saphire flashbacklerde, yani 1995 senesinden gözlemlenebilmektedir.
  • basmakalıp replikler konusunda ıssız adam'la yarışan yapım.
  • doğru yola baş koymuş ancak memleketin havasından mıdır suyundan mıdır nedir o türk filmi havasından kurtulamamıştır henüz.
    kaynak: (bkz: ölümcül hastalık belirtisi olarak kanlı öksürük)
  • öncelikle teşekkür etmek lazım show tv'ye böyle bir dizi cektikleri için.

kenan imirzalıoglu'nun oyunculugunu bir cok kimsenin aksina pek begenmeyen biriyim. dizidi de ki rolü cok zor değil belki ama hiç fena iş cıkarmamış.

iki bölümü üstüste izledim. muthiş bir önyargıyla izlemeye başlamıştım. nasıl kendimi kaptırdıysam baktım ki çişim var ve tuvalete gitmiyorum. reklam da vermediler uzun süre.

oyuncular gayet başarılı. öne cıkanlar yiğit özşener ve tabiki salih kalyon

yani hep aynı tür dizileri izlemekten sıkılanlar için çok iyi bir alternatif. diger türk dizileriyle kıyaslandığında gerçekten farklı. yapılmayan bir şey yapılmaya çalışılmış. show tv kurtlar vadisi'ni kaybedecegini anlayıp iddiali bir dizi yapmış. kesinlikle bu senenin en iddialı dizilerinden biri olacaktır.

tabiki dizi de hatalar olacak yani olmaması inkansız. ilk bölümler için çok fazla flasback var ve aynı sahneler gösteriyliyor. eksileri var mükemmel bir şey beklemek hayal kırıklıgı yaratır zaten

--- spoiler ---

yiğit'in oynadığı karakterin cansu ile yaptıgı karanlık, aydınlık yol diyalogu çok hoştu bence. ezel'in partnerine ''yalan söyleyince yüzüğünle oynuyorsun'' demesi biraz maverick kokuyordu çok zorlama ve gereksizdi.

--- spoiler ---

evet belki dizide maverick var ocean's eleven var the closer var belki lost bile var ama olsun yani o kadar da olsun.

edit: cansu dere çok fena bakıyor. rtük uyarsın!
  • ömer'in hayatını zehir eden iki yakın arkadaşının adının ali ve cengiz olmasını madiar bir biçimde ihtiva eden dizidir.
  • 2. bölümünde de eyşan'ın geçmişine götüren dizi. ben bu tür geri dönüşlü dizileri sevdiğim için dikkatimi anında çekti. lakin ben de bir detay söyleyeyim. 1997 yılında haliç köprüsü'nün ayakları daha güçlendirilmemişti. saçma bir detay ama olsun işte. içimde kalmasın.
  • çook umutlu olmama rağmen gözümden giderek düşen dizidir. dizinin hiç bi tarafıma lafım yok ama o flashback leri lütfen abartmayın. tamam lost gibi flashback'e bağlayacaksınız diziyi eyvallah da gösterdiğiniz bi flahback'i neden bi daha gösterirsiniz orasını anlayamadım. atlayın oraları zaten izledik. bi daha mahkeme sahnesi görürsem kusacam. iyi gidiosunuz güsel gidiosunuzda şu flashback'lere biras dikkat.
  • dün akşam yayınlanan ikinci bölümde cansu dere askerdeki ömere mektup yazıyordu. eğer o mektubu yazan gerçekten cansu hanım kız ise buradan demek istediğim "soru eki olan -mi ayrı yazılır" !!! ha onun haricinde izlenebilir bir dizidir evet...
  • sözlükteki entrylerden de anlaşılacağı üzere geniş bir kitle dizi ile ilgili tam bir kararı henüz verememiştir.

3. ve 4. bölümler dizinin geleceği için belirleyici olacaktır. konu fena değil ama flasbacklerin iki kez gösterilmesi gayet sıkıcı.

bu bölümlerde bizleri hikayenin içine çekebilirse dizi devam eder aksi takdirde 13. bölümde finali yaparlar.
  • kaç sezon olarak planlandığını öğrenemediğim dizi. ona göre izlicem.
hesabın var mı? giriş yap