• her şey hayatta en büyük derdi aşk olan insan'ın "burcucum çalıyorum haberin olsun eheh" demesiyle başladı. twitter aşamasına henüz geçemeyen bünyelerce bilmem kaçıncı sınıf şair ve aforizmacı adı altında icra ediliyor artık facebook filozofluğu. bakın işte o filozofların meyvelerinden bazıları ve bu insanlar okuyom ben yaa triplerinde üniversitelerde dolaşıyorlar ortada. artık gençleri aptallaştırma politikalarının amacına ulaştığının en büyük kanıtıdır facebook ve benzeri yerlerdeki bu eylemler. kesinlikle konuya elitist yaklaşmak değildir bilesiniz. bunlar ile narsisizm arasında alaka kuranların başımın üstünde yeri vardır.

--- dikkat ağır gelebilir ---

ruh eşimi aradım ama bulamadım. demekki eşsiz bi ruhum var

yaşam bir alfabeye benzer. bu alfabede ister ünlü ol, ister ünsüz; yeter ki karaktersiz olma.

ruh bedeni sever, beden bir kalleşi..hayat bu işte; ruh bedeni terk eder, kalleşte seni...

2011'de ''aşk gribi'' çıksın...adam gibi sevmeyen ölsün...(:

bugünlerde çok güldüm, başıma kesin sen geliceksin

erkekler bluetooth gibidir..yanındaysan bağlılığı iyidir, uzaklaşınca yeni aygıt aramaya başlar

okeydeki son taş gibisin. bekliyorum gelmiyorsun. ama gelme ! sen ne zaman gelsen ben bitiyorum

her 'başarılı' erkeğin arkasında bir kadın; her 'başağrılı' kadının arkasında da bir erkek vardır

kalbi olan tek erkek ' kupa papazı ' dır

bir erkeğin ne olacağını kadın belirler... o erkek mecnun da olabilir, coşkun da.

çok yükseğe çıkamam, bende yükseklik korkusu var. ve kimseyi yarı yolda bırakamam, bende 'alçaklık korkusu' var

artık kumarda kazanır aşkı satın alırız..ne de olsa bu devirde aşklar da satılık

sorun ilişki durumu degiştirecek birini bulmak değil, hayatını degiştirecek birini bulmak.

--- dikkat ağır gelebilir ---
  • sağdan soldan duydukları özlü sözleri, eşsiz hayat tecrübeleri ile birleştirip yorumlayarak düzenli olarak hergün facebook'a aktaran, bize hergün hayat ile ilgili unutulmaz dersler veren, bu lafları paylaşırken aslında tek dertleri listelerinde bulunan birilerine laf sokmaya çalışmak olan ki bu sözü edilen arkadaşların ulvi felsefi özelliklerine ters düşmektedir, toplasan hayatlarında 10 tane kitap okumamış sinir bozucu insanlar topluluğu. bu tiplerin ilginç özelliklerinden bir tanesi de büyük büyük laflarının hemen ardından hadise'nin, serdar ortaç'ın falan videolarını şarkının içinde geçen beğendikleri bir sözü klibin tepesine yazıp paylaşabiliyor olmalarıdır.

aynı familyadan, kanımca daha vahim durumda olan, incelenmesi gereken bir grup daha var ki "facebook gezginleri" olarak adlandırılırlar.