• facebook un sundugu yeni hizmet. satmak istediginiz urun yada urunleri kendi belirlediginiz bir cografi alanda satabilmenizi sagliyor.

denemek amaciyla koydugum iphone 6s plus, 24 saatten az bir surede 1000 goruntuleme aldi ve yaklasik 20 mesaj geldi.

ayrica satilan urunler oldukca genis bir yelpaze sundugu icin oldukca populer bir servis olmasini bekliyorum

http://newsroom.fb.com/…-with-your-local-community/
  • muh te sem..
    letgo'nun ise yarayani..
    fake profil orani cok az oldugundan ve facebook nerdeyse herkeste yuklu oldugundan sorunuza aninda adam akilli cevap aliyorsunuz. sor, anlas, isi bitir.
  • akıllı telefon uygulamasında ikon olarak da yerini alan facebook şeysi.
  • burası değerlenir.
  • yeni olmasına rağmen çok sayıda ürün bulunabilen pazar.
    tutacak mı tutmayacak mı yakın zamanda anlarız. letgo'nun pabucu dama atılacak mı acaba?
  • sanırım kapatıldı, birkaç gündür giremiyorum.
  • newest first seçeneği yok. google'a yazdım bir çok kişinin bu konudan şikayetçi olduğunu gördüm. yarrağım senin kafana göre mi ürünlere bakacağım. önce yeni ilanlara bakmak istiyorum, sikik. hep aynı ilanlar duruyor, sıkıcı.
  • son zamanlarda en aktif kullandığım online market olur kendileri. genellikle ikinci el eşya satışı yapılıyor. popularitesi günden güne artmakta ve artık kendine pazardaki önemli aktörler arasında yer buluyor diyebiliriz. benim en beğendiğim olayı ise henüz 2 gün önce keşfettiğim ve çok hoşuma giden emlak olayı oldu. işim gereği sık sık kiralık yer bakmam gerekiyor. kiralık yer bulmak için bundan sonraki ilk tercihim kendisi olacaktır. bakalım market genel olarak ileride nasıl bir şeye evrilecek. asıl olay jeff'in pastadaki payına iyiden iyiye dokunduğunda başlayacak diye düşünüyorum. (bkz: mark vs jeff) izleyelim ve görelim.

not: şimdilik türkçe dil desteği yok sanırım. internet tarayıcısnda kullanmak için facebook dilini ingilizce yaptım. kullanmak isteyip erişemeyen arkadaşlar var ise bu yolu izleyebilirler.
  • letgoya rakip olmaya aday 'pazaryeri'. sağ taraftaki ad alanlarında şu sıralar öne çıkarılıyor, anlaşılan o ki beta aşamadan yaygılaşma aşamasına geçiyorlar.

yakın zamanda çok daha fazla duyacağımıza ve pek çok kişinin bir şeyler satmak için kullanacağı bir platforma dönüşeceğine eminim. çünkü yılların kullanıcı bilgisi ve segment verisi olan bir platformdan bahsediyoruz. letgo gibi paçoz ve rezalet satıcılar/ürünlerin olduğu bir yerden ziyade doğru tüketici profiline daha düzgün bir imajla ikinci el eşya alışverişi alanı olacak şekilde konumlanacaktır.

edit: imla.
  • 5. entry'deki yazarın 'buralar değerlendir' dediğine o dönemde katılmama rağmen, hayret, çok az entry girilmiş...

letgo'dan hiçbir şey satamadım . ama facebook marketplace'den 10-11 civarı eşya sattım, sattığımın iki katı kadar da ikinci el eşya aldım. hatta 5700 lira değerinde bilgisayarı buradan sattım.
    hatta satın aldığım evi burada olanlarda görüp, emlakçı ile temasa geçip aldım.
    tabi bu kadar eşya alıp-satmamda muhtemelen iki yüz elli bin merkez nüfusu olan bir yerde yaşamamın payı büyüktür.
    insanlar letgo uygulamasına girdiğinin çok çok daha fazlası facebook'a giriyor. neredeyse facebook üyesi insanların yarısı her gün gidiyordur facebook'a..
    t: letgo'dan çok daha etkili bölgesel sanal pazar...
hesabın var mı? giriş yap