• bu neden böyle biliyor musunuz?

söylenecek her şey söylendi, yapılacak her şey yapıldı çünkü. insanlar günlüklere, duvarlara, ağaçlara, banklara yazdıkları her şeyi, "benim sayfam, benim profilim, benim dünyam, benim benim benim benim bennnn" diye yaratılan ve "milyonların izlediği" zannedilen bu gayya kuyusuna yazıp içlerini fazlasıyla döktüler ve bir gün kendilerine ait paylaşacakları şey kalmadı. bir nevi tükenmişlik sendromu yaşanıyor. kendini çok zanneden insan aslında çokda sıradan olduğu ile yüzleşti.

uzun zamandır kullanmıyorum, kullandığım son zamanlarda fark etmiştim ki kimse bir şey yazmıyor artık. görsel içerikler paylaşıyorlar sadece. diyecek bir şeyi kalmamış kimsenin. demeye çalışan da saçmalıyor. en samimi olduğuna inanılarak kullanılan canımlı cicimli sözler kullanıla kullanıla bitti, içi boşaldı. farklı olmanın bir farkı kalmadı artık.

en büyük fark, herkesin farklı olmaya çalıştığı yerde aynı kalmaktı ama bilinmedi...
  • katıldığım önermedir. artık sadece arkadaşlarla fotoğraf paylaşmaya yarıyor.
  • facebook messenger -> 1.8 milyar kullanici
    whatsapp: -> 1.5 milyar kullanici

bu aralar snapchat fb'yi zorluyormus. ınstagram'a story gelmesinin sebebi de snapchat.

bitti mi? bazi alanlarda rakipleri one geciyor gibi. ama facebook sadece sizin login oldugunuz ve paylasim yaptiginiz sosyal medya icerikli bir ortam olmanin disinda yatirimlar yapmakta. google tarzi bir stratejileri var.

yazilim dunyasindan bildiriyorum.
  • azalarak bitmiş sosyal ağdır. ilk çıktığı zamanları düşününce sanki doğmuş büyümüş ve hasta yatağında kıvranan bir insan gibidir gözümde.
  • bitti bitmesine de giderken de, türkiye deki internet sitelerinin %90'nını yanında götürdü.
  • püü facebook bitmiş püü
  • şüphesiz ki mark zuckerberg tarafından yıllar önce öngörülmüş hadise. facebook'un kaçınılmaz düşüşünün önceden kestirilmesiyle varisi ve onu bugün tahtından eden instagram ve whatsapp platformlarının, facebook öldükten sonra yerleşilecek yeni evler olduğunun farkedilip henüz taze ve ucuz iken satın alınmaları şüphesiz ki iyi bir satranç oyuncusunun hamleleridir.
  • bazi yazarların şirket ve onun sosyal mecradaki oluşumu arasındaki farkı gözetmeksizin, bittiğine dair yorum yapan insanlara karşı enteresan tabirler kullanmasına sebep olan bitiş durumudur.
    şirket olarak ve sosyal mecra dışındaki faaliyetleri açısından tartışmanin başka bir platformda yapıldığı veya yapılacağı zaten aşikardir.
    bu durum bu kolun artık popülaritesini yitirmesinin bahsinden başka bir konu değildir.
hesabın var mı? giriş yap