şükela:  tümü | bugün soru sor
  • artık var olmayan hocadır. bu ölçme değerlendirme, şikayet vs meseleleri çıktığından beri böyle şeyler olmuyordur ama...

beyler tamam, iyi güzel, olmasın olmasın da...

türkçe öğretmenliği'nde okuyup da "ayşe hanım'ın yazdığı romanlar" ifadesine isim tamlaması diyenleri, hadi onu geçtim, "çok üzmüştü" ifadesine sıfat tamlaması diyenleri, ya hadi onu da geçtim, "hepimizi çok" ifadesini sıfat tamlaması diyenleri ne yapacağız a dostlar? çok çok afedersiniz de bunları ortaokul öğrencisi yapmaz ya akıl alır gibi değil.

ortamlarda "hoca çok zor soruyor." diyorlardır zaten, o allah'ın emri de, peki beyler yukarıdakiler nedir? sınavdan önce ne soracağımı, nasıl soracağımı tek tek, tane tane anlatıyorum; şimdi kağıtlara bakıyorum ve üstüne basa basa söylediğim birçok şeyin yapıldığını/yapılmadığını görüyorum. üzülerek bazılarının okulu uzatmalarına sebep olacağım artık ya bu nedir? yani bu insanlar öğretmen olacak, çocuk yetiştirecek. bu kadar da sorumsuzluk, bu kadar da laubalilik olmaz ki!
  • ıstatistik-2 dersi hocamdı. 3. alışımdı ve kendi hatasından dolayı bir soruyu iptal edip diğerine 0 vererek yine kalmama neden olmuştu. vicdansız herif hatırladıkça söverim yine sövesim geldi bak az daha söveyim.
  • doğru bir cevap anahtarı ya da rubrik ile haklı olan hocadır.
  • (bkz: osman unutulmaz)
    bilenler bilir. bilmez olaydık.
  • hala var olan hocadır. gerçi bizdeki versiyonu;

(bkz: fatal error)
  • yazarlardan "ya tamam da bazen gerçekten de gerekiyor böyleleri. hak ettiğimiz de olmuyor değil." diyecek olan var mı merak ediyorum.